Гранти на переробку: 20 підприємств отримають до 85 млн грн на розвиток виробництва
Гранти на розвиток переробної галузі виграли ще 20 українських підприємств – вони отримають загалом 84,9 млн. >>
Клаудія Голдін отримала нагороду за внесок у розуміння наслідків виходу жінок на ринок праці. (facebook.com/nobelprize)
Професорка Гарвардського університету Клаудія Голдін оголошена лауреатом Нобелівської премії з економіки 2023 року.
Як інормує Україна молода, про це оголосив генеральний секретар Шведської королівської академії наук Ганс Еллегрен, передає сайт Нобелівського комітету в понеділок.
Зазначається, що Клаудія Голдін отримала нагороду за "внесок у розуміння наслідків виходу жінок на ринок праці".
Пані Голдін зібрала дані архівів США більш ніж за 200 років. Це дало змогу визначити, як і чому відмінності в доходах представників різних статей змінювалися з плином часу.
"Розуміння ролі жінки у праці важливе для суспільства. Завдяки новаторському дослідженню Клаудії Голдін ми тепер знаємо набагато більше про (...) роль жінок і про те, які бар'єри, можливо, потрібно усунути в майбутньому", - заявив голова комітету премії в галузі економічних наук Якоб Свенссон.
Клаудія Голдін зі своїм чоловіком Лоуренсом і собакою Пікою.
Американська економістка, історик та фахівець з гендерних питань Клаудія Голдін народилася 1946 року. 1967 року здобула ступінь бакалавра економіки в Корнельському університеті, 1969 року стала магістром з економіки в Чиказькому університеті, 1972 року там же отримала докторський ступінь з економіки.
У 1990 році Голдін приєдналася до викладацького складу економічного факультету в Гарвардському університеті. У 2013-2014 рр. вона була головою Американської економічної асоціації.
Голдін відома роботами про жінок в економіці. Її найбільш значущі статті в цій галузі - про прагнення жінок до розвитку кар'єри і прихильності сім'ї, а також про причини того, чому жінки тепер становлять більшість серед студентів.
Як відомо Нобелівські лауреати отримують золоту медаль, іменний диплом і грошову премію. У 2023 році премія становить 11 мільйонів шведських крон, або близько 994 тисяч доларів.
Премію з економіки, на відміну від Нобелівських премій з фізіології та медицини, хімії, фізики, літератури та премії миру, заснував не сам Альфред Нобель, а Шведський національний банк 1968 року. Нинішня премія з економіки стала 55-ю з 1969 року.
Як повідомляла «УМ», вчена з Угорщини Каталін Каріко та імунолог зі США Дрю Вайсман оголошені лауреатами Нобелівської премії з фізіології та медицини.
Гранти на розвиток переробної галузі виграли ще 20 українських підприємств – вони отримають загалом 84,9 млн. >>
Законопроєктом №11090 уряд пропонує поступово підвищити ставки акцизу на тютюнові вироби. >>
Ухвалення закону про підвищення податків буде руйнівним для економіки України. У законі вдалося зняти лише правку про підвищення військового збору для самих військових. >>
Укроборопром наростив чистий дохід на 50% за останні три квартали 2024 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року. >>
Другого жовтня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав євроінтеграційний Закон України «Про виноград, вино та продукти виноградарства», №3928-IX від 22.08.2024, повідомляють у Комітеті з питань аграрної та земельної політики. >>
Запит українських споживачів на власний продукт зростає: Bacota Hills — молодий бренд українського крафтового вина з Поділля, популярність якого стрімко йде вгору. >>