«Велика сімка» схвалила обмеження цін на російську нафту

17:37, 02.09.2022
«Велика сімка» схвалила обмеження цін на російську нафту

Щоб позбавити Кремль додаткових доходів, країни G7 розробили план із обмеження цін на російську нафту (Фото з відкритих джерел)

Міністри фінансів країн Великої сімки ухвалили план щодо граничної ціни на російську нафту, з метою позбавити президента рф володимира путіна додаткових доходів для продовження збройної агресії проти України.
 
Як інформує Україна молода, про це йдеться у їхній спільній заяві за підсумками віртуальної зустрічі, опублікованій на сайті британського уряду.
 
«Сьогодні ми підтверджуємо спільний політичний намір завершити та запровадити комплексну заборону послуг, які дозволяють морське транспортування сирої нафти та нафтопродуктів російського походження в усьому світі – надання таких послуг буде дозволено, лише якщо нафта та нафтопродукти купуються за граничну ціну або нижче, ніж визначена широкою коаліцією країн, які дотримуються та впроваджують цю цінову межу», - йдеться у заяві.
 
Початкова максимальна ціна буде встановлена на рівні, що базується на низці технічних вхідних даних і буде визначена всією коаліцією до її впровадження в кожній юрисдикції.
 
Як наголошується, гранична ціна необхідна для того, щоб зменшити доходи рф та її здатність фінансувати свою агресивну війну, одночасно обмежуючи вплив війни на світові ціни на енергоносії, особливо для країн із низьким і середнім рівнем доходу, дозволяючи постачальникам послуг лише продовжувати вести бізнес, пов’язаний з перевезеною морем російською нафтою та нафтопродуктами, що продаються за граничною ціною або нижче.
 
«Ми прагнемо створити широку коаліцію, щоб максимізувати ефективність, і закликаємо всі країни, які все ще прагнуть імпортувати російську нафту та нафтопродукти, взяти на себе зобов’язання робити це лише за цінами на рівні граничної або нижче», - йдеться у заяві.
 
Міністри також підтвердили підтримку України.
 
«Ми залишаємося непохитними у своїй підтримці та солідарності з Україною. Ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно», - йдеться у документі.
 
Як відомо, раніше російське посольство у Вашингтоні відреагувало на повідомлення про пропозицію американської влади встановити цінову стелю на російську нафту, заявивши, що москва не постачатиме паливо на неринкових умовах.
 
Як повідомляла УМ, міністри фінансів країн «Великої сімки» через 7 місяців після початку розв’язаної Кремлем війни проти України вирішили узгодити та оприлюднити план із обмеження ціни на російську нафту на світовому ринку.