МВФ надав Україні 700 млн доларів

16:24, 24.11.2021
МВФ надав Україні 700 млн доларів

МВФ надав Україні другий транш. (Фото: Фейсбук Кирило Шевченко)

Другий транш у 700 млн доларів Україна отримала в рамках співпраці з Міжнародним валютним фондом.

 

Як інформує УМ, про це 24 листопада  на своїй сторінці у Facebook розповів голова Національного банку Кирило Шевченко.

 

«Сьогодні Україна отримала другий транш від Міжнародного валютного фонду за програмою stand-by у розмірі 500 млн СПЗ (еквівалент 699 млн дол. США)», – повідомив Шевченко.

 

Голова НБУ зазначив, що ці кошти надійдуть на рахунки уряду в Національному банку й збільшать міжнародні резерви.

 

Програма співпраці з МВФ stand-by розрахована на 18 місяців із фіндопомогою у 3,6 млрд СПЗ (еквівалент 5 млрд доларів). Її затвердили 9 червня 2020 року.

 

Програма спрямована на забезпечення підтримки України у подоланні наслідків пандемії COVID-19 та містить низку вимог щодо важливих структурних реформ задля зменшення ключових уразливостей.

 

Нагадуємо, що міжнародний валютний фонд завершив перший перегляд програми stand-by та погодив виділення Україні другого траншу у 700 млн доларів.

 

Крім того, Фонд погодився продовжити програму до кінця червня 2022 року, що дасть можливість Україні отримати наступні транші від МВФ загальним обсягом 1,6 млрд СПЗ, тобто понад 2 млрд доларів.

 

Голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев заявив, що одним із структурних маяків меморандуму України з МВФ є завершення до кінця листопада процесу відбору і призначення керівника САП і забезпечення її автономії.

 

Як повідомляла УМ, Міжнародний валютний фонд ухвалив новий загальний розподіл спеціальних прав запозичення (СПЗ) на відновлення світової економіки у розмірі 650 млрд доларів, з яких Україна отримає 2,7 млрд доларів.