Виробництво вакцини в Україні від коронавірусу буде дорожчим - Степанов

15:37, 03.04.2021
Виробництво вакцини в Україні від коронавірусу буде дорожчим - Степанов

Максим Степанов ввважає, що виробництво своєї вакцини буде дорожчим.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов вважає, що Україна має почати виробництво власної вакцини від коронавірусу й надати державні гарантії вітчизняним виробникам.

 

Як інформує УМ, про це написав Максим Степанов на своїй сторінці у Facebook  в суботу.

 

«Сьогодні, коли в світі йде справжня війна за вакцини, коли уряди країн накладають заборони на експорт законтрактованих і проплачених нами партій вакцин, вихід один – почати виробляти свою.

 

Для цього ми повинні внести зміни до законодавства і надати пріоритет при держзамовленні українським фармвиробникам. Вони готові вкладати в це кошти, але їм потрібні гарантії – що держава буде купувати саме в них, бо конкурувати з великими фармвиробниками по ціні вони не зможуть», - вважає урядовець. 

 

У своєму пості міністр також визнав, що українська вакцина може бути дорожчою за іноземні. Однак, за його словами, Україна має почати таке виробництво, оскільки це є питанням національної безпеки.

 

Нагадаємо, що 4 березня прем'єр Денис Шмигаль заявив, що у світі вже сформувався досить широкий ринок вакцин проти COVID-19, тому Україні ефективніше закупити вакцини, а не виробляти свою.

 

Також, у минулому місяці головний санітарний лікар Віктор Ляшко говорив, що йому нічого не відомо про українську вакцину від коронавірусу, яка перебуває «у розробках».