Майно на $300 тисяч: чим володіє 25-річний син очільника Податкової Любченка

16:51, 01.05.2020
Майно на $300 тисяч: чим володіє 25-річний син очільника Податкової Любченка

Олексій Любченко (ліворуч) не пояснює походження статків його сім'ї. (Фото Державної податкової служби)

25-річний син нового голови Податкової Олексія Любченка Андрій має квартиру у новобудові у центрі Києва і автомобіль Porsche Macan 2019 року випуску.

 

Загалом це майно може коштувати близько 300 тисяч доларів, але походження майна син Любченка пояснити не може.

 

Як інформує УМ, про це повідомляє   "Слідство.Інфо".

 

Зокрема, з 2013 року Андрію Любченку належить квартира на понад 100 кв.м. і паркомісце в одній із новобудов у центрі Києва.

 

"На момент придбання Любченку-молодшому було 18 років. За нашими підрахунками, ця нерухомість нині може коштувати щонайменше 215 тисяч доларів", - підкреслюють розслідувачі.

 

У коментарі виданню Андрій Любченко заявив, що не пригадує, звідки у нього гроші на купівлю квартири і паркомісця.

 

"Я не пам’ятаю, хто там, що і коли купував. І зараз не можу дати інформацію з цього приводу", - сказав він. Водночас на питання, чи допомагали йому батьки, той відповів: "Напевно".

 

Крім цього, близько 2 місяців тому Андрій Любченко купив авто Porsche Macan 2019 року випуску. На офіційному сайті Porsche ціна на таке авто стартує від 72 тисяч доларів.

 

За словами Любченка-молодшого, він заробив на цей автомобіль, займаючись маркетингом.

 

"Ну, я взагалі-то працюю, у мене ФОП (фізична особа-підприємець - ред.) третьої групи, я займаюсь маркетингом в соціальних мережах: Facebook, Instagram-реклама, Google і так далі. Тому, в принципі, нічого дуже дивного немає і, як на мене, це авто не надто вже дорого коштувало", - підкреслив Андрій Любченко.

"Судячи зі сторінки Любченка-молодшого в соціальній мережі Instagram, декілька років до цього він їздив на автомобілі Mercedes-Benz 2013 року. Як ми з’ясували, це авто належить приватній фірмі, зареєстрованій на Черкащині, звідки родом головний податківець країни.

 

Очевидно, саме на цьому автомобілі Андрія Любченка у 2018 році затримали патрульні за керування в нетверезому стані. Сам правопорушник в суді визнав свою провину. Але покарання не отримав. Як з’ясувалося, на момент розгляду справи минули строки притягнення до відповідальності. За словами сина податківця, це було службове авто і він використовував його для роботи", - зазначають журналісти.

 

Розслідувачі "Слідство.Інфо" намагались зв'язатися із самим керівником Податкової щодо походження статків його сім'ї, але Олексій Любченко не відповів на дзвінки та повідомлення. 

 

Як повідомляла УМ, Олексій Любченко вважає, що податківці мають перенести адміністративні зусилля з контролю доходів на контроль багатств, а також зосередити увагу на екологічних податках та на імплементації плану BEPS.

 

Кабінет міністрів розпорядженням від 29 квітня призначив Олексія Любченка головою Державної податкової служби з 30 квітня 2020 року шляхом укладення контракту про проходження державної служби на період дії карантину. При цьому, уряд повністю проігнорував конкурс, який мав проводитися перед призначенням на цю посаду.

 

Раніше уряд звільнив голову Державної податкової служби Сергія Верланова, який вважає це рішення політичним. Також було звільнено з посади голови Державної митної служби Максима Нефьодова.