Цілісний майновий комплекс Івано-Франківського обласного об’єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості продали з аукціону за 29,76 млн грн,
Про це пише видання “Галичина”.
Покупцем майнового комплексу стало ПП “Житлотехсервіс” (м. Івано-Франківськ).
Майно продавалось відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Початкова вартість майнового комплексу становила 58,35 млн гривень. З другої спроби майно продали за 50% стартової вартості.
За даними видання, цінність колишнього спиртзаводу полягає у великій земельній ділянці неподалік від центральної частини міста. Окрім того, покупці отримали кілька десятків транспортних засобів (переважно у несправному стані), які належали підприємству.
Нові власники вже отримали дозвіл на встановлення (відновлення) меж двох земельних ділянок площею 7,6 га за адресою вул. Княгинин, 44.
Нагадаємо, закон про скасування державної спиртової монополії та приватизацію об’єктів ДП “Укрспирт” Президент Володимир Зеленський підписав ще 14 грудня минулого року.
Більшість експертів тоді цю ініціативу критикували, підозрюючи наявності певних домовленостей між владою та найбільшими горілчаними виробниками країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «У вишиванках лобіюють інтереси Росії»: експерти про ситуацію в «Укрспирті»
Саме алкогольних гігантів називали найбільшими вигодонабувачами від знищення державного контролю у спиртовій галузі.
Прогноз МЕРТ стосовно доходів від приватизації об’єктів ДП спочатку становив 6-7 млрд грн, а згодом різко скоротився до 2-3 млрд грн. Хоча і ці знижені очікування економічного ефекту від президентської “спиртової ініціативи” в Українському інституті майбутнього назвали нереалістичними та нездійсненними.
Зауважимо, що сьогодні, в період пандемії коронавіруса, в Україні відчувається дефіцит спиртовмісних дезінфікуючих засобів. А в аптеках ціни на них уже зросли в рази.
Як повідомляла УМ, президент України Володимир Зеленський в грудні 2019 року підписав закон, яким скасовується монопольне право державного Укрспирту на виробництво спирту.
Раніше президент зареєстрував у парламенту законопроєкт про демонополізацію виробництва спирту. У разі його ухвалення, приватним компаніям дозволять виробляти спирт. Раніше в уряді підрахували, що через державну монополію на виробництво спирту Україна щороку втрачає близько 4,6 мільярда гривень через розвиток тіньового сектору. Цю держмонополію там запропонували скасувати.
Правки, які Офіс Президента подав до “спиртового” законопроекту № 2300 передбачають дозвіл на імпорт спирту окремими підприємствами з 2023 року. Однак, за словами народного депутата від фракції “Слуга народу”, члена економічного комітету ВР Людмили Буймістер, імпорт спирту в Україну не можна дозволяти мінімум до 2025 року.