«Третя Штурмова»: Укрпошта випустила лімітований набір марок, фото
Про запуск лімітованого випуску “Третя Штурмова” за проєктом “Власна марка” оголосила Укрпошта. >>
Жовто-синю картину Марка Ротко продали за 32 млн доларів - картина має близько 2,5 метри висоти. (Фото: Courtesy of Sotheby's)
На аукціоні Sotheby's в Гонконгу картину американського експресіоніста Марка Ротко "Без назви (Жовтий і синій)" продали за 32,5 млн доларів.
Жовто-синя робота Ротко стала топ-лотом аукціону сучасного мистецтва, який пройшов 11 листопада. Загалом цього вечора творів мистецтва продали на 52,6 млн доларів,.
Як інформує УМ, про це повідомило видання ArtNews.
Картина 1954 року висотою майже 2,5 метра раніше належала американському банкіру Полу Меллону та французькому менеджеру у сфері розкоші Франсуа Піно.
У травні 2015 року її продали на аукціоні Sotheby's у Нью-Йорку за 46,5 мільйонів доларів, після чого вона перейшла у власність фінансиста-шахрая Джо Лоу.
Зараз картину придбав приватний колекціонер.
Іншими найдорожчими роботами цього аукціону стали "Капелюх" Яой Кусами (1980), проданий за 5,6 млн доларів, "Червоне, біле і чорне" Джорджа Кондо (2014) – за 2,6 млн доларів та ще одна робота Кусами "Сітки – нескінченність" – за 1,3 млн доларів.
Зауважимо, що Марк Ротко – американський художник, що народився у Латвії. Один з найвідоміших представників абстрактного експресіонізму та один з творців живопису кольорового поля.
За словами самого Ротко, він народився як митець восени 1923 року, коли відвідуючи друга в Школі Мистецтв в Нью-Йорку, побачив, як художники малювали модель. Після цього пішов навчатися до "Нової школи дизайну" в Нью-Йорку. Там його навчав один із засновників "абстрактного сюрреалізму" Аршиль Горкі.
Вперше він показав свої роботи у 1928 році, в рамках спільної з молодими художниками виставки. А вже наступного, 1929 року, став викладачем живопису й скульптури в Центральній Академії.
Вже після першої персональної виставки Ротко в Нью-Йорку, де митець показав 15 робіт, критиків вразила його робота з колірними полями. Поступово він став все більше використовувати колірні поля, тоді предмет і форма в його творчості стали втрачати смислове навантаження.
До початку 1950-х років він зосередився на творенні картин, що складалися з декількох колірних площин. Відтоді його прямокутні полотна великого розміру з поєднанням різних кольорів прославили його на весь світ.
Як повідомляла УМ, Картину Івана Марчука продано на аукціоні за рекордні $250 тисяч.
Про запуск лімітованого випуску “Третя Штурмова” за проєктом “Власна марка” оголосила Укрпошта. >>
Двоє українців перепливають Атлантичний океан, аби зібрати кошти на лікування та реабілітацію поранених військових: ветеран Іван Гаврилко та капітан і волонтер Дмитро Резвой на сьогодні пройшли на човні вже половину шляху. >>
Лео Мол (англ. Leo Mol; справжнє ім'я Леоні́д Григо́рович Молодожа́нин) - автор пам’ятників Тарасові Шевченку у Вінніпезі, Вашингтоні, Буенос-Айресі, Санкт-Петербурзі, Оттаві і Івано-Франківську. >>
Серію робіт «Діти війни», що відображають емоції дітей, які стали свідками воєнних подій створила маріупольська художниця Ірина Федоренко. >>
Гроші на потреби української армії в США збирають двоє ексвійськових: за весь час повномасштабного вторгнення вони передали на потреби ЗСУ понад 500 тисяч доларів. >>
Свято наближається, а ціни стрімко зростають: за розрахунками науковців Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», котрі використали дані Мінфіну, святковий стіл-2025 обійдеться родині з чотирьох осіб у близько 3 тис. 594,05 грн, що на 24,8% дорожче, ніж минулого року. >>