«Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття»: у столиці відкрилася унікальна виставка, фото
Виставковий проєкт «Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття» презентував Музей історії міста Києва. >>
Жовто-синю картину Марка Ротко продали за 32 млн доларів - картина має близько 2,5 метри висоти. (Фото: Courtesy of Sotheby's)
На аукціоні Sotheby's в Гонконгу картину американського експресіоніста Марка Ротко "Без назви (Жовтий і синій)" продали за 32,5 млн доларів.
Жовто-синя робота Ротко стала топ-лотом аукціону сучасного мистецтва, який пройшов 11 листопада. Загалом цього вечора творів мистецтва продали на 52,6 млн доларів,.
Як інформує УМ, про це повідомило видання ArtNews.
Картина 1954 року висотою майже 2,5 метра раніше належала американському банкіру Полу Меллону та французькому менеджеру у сфері розкоші Франсуа Піно.
У травні 2015 року її продали на аукціоні Sotheby's у Нью-Йорку за 46,5 мільйонів доларів, після чого вона перейшла у власність фінансиста-шахрая Джо Лоу.
Зараз картину придбав приватний колекціонер.
Іншими найдорожчими роботами цього аукціону стали "Капелюх" Яой Кусами (1980), проданий за 5,6 млн доларів, "Червоне, біле і чорне" Джорджа Кондо (2014) – за 2,6 млн доларів та ще одна робота Кусами "Сітки – нескінченність" – за 1,3 млн доларів.
Зауважимо, що Марк Ротко – американський художник, що народився у Латвії. Один з найвідоміших представників абстрактного експресіонізму та один з творців живопису кольорового поля.
За словами самого Ротко, він народився як митець восени 1923 року, коли відвідуючи друга в Школі Мистецтв в Нью-Йорку, побачив, як художники малювали модель. Після цього пішов навчатися до "Нової школи дизайну" в Нью-Йорку. Там його навчав один із засновників "абстрактного сюрреалізму" Аршиль Горкі.
Вперше він показав свої роботи у 1928 році, в рамках спільної з молодими художниками виставки. А вже наступного, 1929 року, став викладачем живопису й скульптури в Центральній Академії.
Вже після першої персональної виставки Ротко в Нью-Йорку, де митець показав 15 робіт, критиків вразила його робота з колірними полями. Поступово він став все більше використовувати колірні поля, тоді предмет і форма в його творчості стали втрачати смислове навантаження.
До початку 1950-х років він зосередився на творенні картин, що складалися з декількох колірних площин. Відтоді його прямокутні полотна великого розміру з поєднанням різних кольорів прославили його на весь світ.
Як повідомляла УМ, Картину Івана Марчука продано на аукціоні за рекордні $250 тисяч.
Виставковий проєкт «Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття» презентував Музей історії міста Києва. >>
Історію симпатичної дівчини, яка несподівано опиняється в центрі захопливої авантюри, пов’язаної з мистецтвом, розповідає стрічка «Коли ти вийдеш заміж?». >>
Різдвяні резиденції у своїх відділеннях по всій Україні відкрила Укрпошта та випустила марку «Лист Святому Миколаю». >>
Національний банк України, надихаючись легендами про героїчних воїнів Запорозької Січі – козаків-характерників, створив пам’ятні монети “Ні куля, ні шабля!”, що стануть оберегом для сучасних захисників України. >>
"Укрпошта" анонсувала відкриття по всій Україні Різдвяних резиденцій, де можна буде написати й надіслати листа Святому Миколаю, а також презентувала нову марку "Лист Святому Миколаю". >>
Співробітниця кінологічного центру поліції Київщини Катерина Бєляєва цими днями разом зі своїми чотирилапими помічниками стала однією з учасниць проєкту «Галерея героїв». >>