«Ноосфера» на «Академіку Вернадському»: український криголам прибув на антарктичну станцію, фото
На антарктичну станцію «Академік Вернадський» прибув український науково-дослідний корабель «Ноосфера». >>
Антарктида втратила безпрецедентно багато морського льоду — завбільшки з Аргентину. (Фото:Sebnem Coskun/Anadolu Agency)
До безпрецедентного мінімуму для цієї пори року зменшився антарктичний морський лід— площа втраченого льоду прирівнюється до площі Аргентини.
Як інформує УМ, про це повідомило агентство CNN.
Морський лід перебуває на найнижчому рівні для цієї пори року, з початку обліку 45 років тому. Згідно з даними Національного центру даних про сніг і лід, площа льоду приблизно на 1,6 мільйона квадратних кілометрів нижча за попередній зимовий рекорд, встановлений у 2022 році.
У середині липня площа морського льоду в Антарктиді була на 2,6 мільйона квадратних кілометрів нижча, ніж у середньому за 1981–2010 роки. Це майже така ж територія, як Аргентина або разом узяті території Техасу, Каліфорнії, Нью-Мексико, Аризони, Невади, Юти й Колорадо. Деякі вчені описали це явище як надзвичайно рідкісне, яке, ймовірно, трапляється лише раз на мільйони років.
З 2016 року вчені спостерігають тенденцію до стрімкого зниження рівня морського льоду. Зміна клімату може бути основною причиною зникнення льоду. На його втрату впливає кілька факторів, включаючи силу західних вітрів навколо Антарктиди, що пов’язують зі збільшенням забруднення планети, а це своєю чергою нагріває планету. Також це може бути через тепліші температури океанських вод на північ від кордону Антарктичного океану, що змішуються з водою, яка зазвичай дещо ізольована від решти світового океану.
Морський лід відіграє життєво важливу роль. Хоча він безпосередньо не впливає на підвищення рівня моря, оскільки уже плаває в океані, та він має непрямий вплив. Його зникнення залишає прибережні крижані покриви та льодовики відкритими для хвиль і теплих океанських вод, що робить їх більш вразливими до танення та відколювання.
Відсутність морського льоду також може мати значний вплив на дику природу, включно з крилем, яким живляться багато китів регіону, а також на пінгвінів і тюленів, для яких морський лід є місцем харчування і відпочинку.
Якщо говорити ширше, морський лід Антарктиди сприяє регулюванню температури планети, тобто його зникнення може мати каскадні наслідки далеко за межами континенту.
Як повідомляла УМ, над Антарктичною дослідницькою станцією «Академік Вернадський» українські вчені зафіксували два незвичайних природних явища.
На антарктичну станцію «Академік Вернадський» прибув український науково-дослідний корабель «Ноосфера». >>
Серйозну вразливість у безпеці нейромереж виявили дослідники: вони показали, що моделі штучного інтелекту можна красти, аналізуючи електромагнітні сигнали пристроїв, на яких вони працюють. >>
Перший в країні словник термінів, присвячений штучному інтелекту, презентувало Міністерство цифрової трансформації України. >>
Дослідники виявили 27 нових видів ссавців, риб, земноводних та метеликівУ джунглях Перу. Пошуки відбувалися у віддаленому густонаселеному регіоні, де науковці не очікували знайти значного біорізноманіття. >>
Айсберг під назвою A23a, який є найбільшим та найстарішим у світі, знову почав рухатися. Він майже рік пробув у пастці виру. >>
Шукаючи собі пару горбатий кит подолав понад 13 тисяч кілометрів від Колумбії до Занзібару - це рекордна відстань для цього виду. >>