У розшуку горобець хатній: кількість маленьких пташок помітно скоротилася у містах
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Птахи можуть розлучитися через сексуальну нерозбірливість або довге перебування окремо.
Деякі птахи можуть розлучатися зі своїми партнерами – про це заявили науковці. Причому причини таких вчинків схожі на людські — романи на стороні або тривала розлука.
Як інформує УМ, про це пише видання The Guardian.
Вважається, що понад 90% видів птахів зазвичай мають одного партнера протягом принаймні одного сезону розмноження, а іноді й довше. Однак деякі моногамні птахи знаходять іншу пару на наступний сезон розмноження, хоча попередній партнер живий. Як і в людей, така поведінка називається «розлученням».
Дослідники з Китаю та Німеччини вивчили випадки розлучень 232 видів птахів, а також дані про смертність і відстані міграції. Команда також надала самцям і самкам кожного виду окрему «оцінку проміскуїтету» на основі інформації про поведінку птахів.
Сивки, ластівки, мартини, іволги та дрозди мали високий рівень розлучень і розбещеності самців, тоді як буревісники, альбатроси, гуси та лебеді розлучалися рідко і зазвичай зберігали вірність одному партнеру.
Дослідники також виявили, що більша сексуальна розбещеність у самців пов’язана з вищим рівнем розлучень, а проміскуїтет у самиць — ні.
«Коли птах-самець веде безладне статеве життя, це часто сприймається як зменшення його прихильності, оскільки його увага та ресурси розподілені між кількома самками. Це може зробити його менш привабливим як партнера, а отже, підвищить ймовірність його розлучення в наступному сезоні розмноження», — пояснив співавтор дослідження в Інституті поведінки тварин Макса Планка, доктор Зітан Сонг.
Види з більшою відстанню міграції мають вищий рівень розлучень. Під час перельоту, партнери можуть прибувати до місця призначення у різний час і формувати нові пари для розмноження. Кількість таких випадків збільшується, чим далі перелітають птахи.
Команда науковців, зокрема з Університету Країни Басків в Іспанії, дізналася, що птахи, які мешкають на європейському континенті, стали менш барвистими, ніж 15 років тому.
Як повідомляла УМ, мозок собак і людей сприймає пози тіла схожим чином – це показало нове дослідження науковців.
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Слідчі поліції Херсонщини повідомили про підозру псевдодиректору заповідника «Асканія-Нова», який незаконно вивіз до росії червонокнижних тварин. >>
Новий знімок спіральної галактики IC 3225 .зробив легендарний телескоп «Хаббл». >>
У ранньому підлітковому віці Схвалення від оточення найбільше впливає на відчуття благополуччя у дорослому віці, порівняно із іншими аспектами соціальної комунікації. >>
Глобальне дослідження провів Всесвітній фонд природи (WWF) і виявив, що популяції диких тварин скоротилися в середньому на 73% за останні 50 років. Там це назвали «катастрофічною» втратою видів. >>
Розташування людей у Всесвіті, причому дуже точне, можна описати ланцюжком структур, до складу яких входить Земля, – Сонячна система, Чумацький шлях, Місцева група, Скупчення Діви, Надскупчення Діви та Ланіакея. >>