На «німецькій» купюрі 50 євро зобразять картину маріупольської художниці
Серію робіт «Діти війни», що відображають емоції дітей, які стали свідками воєнних подій створила маріупольська художниця Ірина Федоренко. >>
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. (Фото з відкритих джерел)
Мінкульт розмірковує над "певним регулюванням" месенджеру Telegram, а також намагається оцінити його взаємодію з державою.
Як інформує УМ, про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив у інтерв’ю Інтерфакс-Україна
«Телеграм створив у собі спільноту, яка закрита від суспільства, тоді як усі медіа, що підпадають під закон "Про медіа", відкриті, відомі їхні власники, є певна звітність тощо. Тому телеграм – це питання, яке потребує реально експертного обговорення», - сказав, зокрема, міністр.
Як повідомляє Інтерфакс-Україна, на запитання, чи буде запроваджено якийсь державний контроль або заборону щодо телеграму, міністр зазначив, що не говорив про заборону, а радше про певне регулювання.
За його словами, які наводить видання, питання так званого регулювання перебуває на обговоренні на рівні "давайте поговоримо".
«Але я думаю, що час настав включати експертну оцінку того, у який спосіб має відбуватися взаємодія держави з телеграмом», - зауважив Ткаченко.
Він також додав, що перевага цього месенджера у швидкому донесенні інформації, зокрема й для населення, яке перебуває на тимчасово окупованих територіях. З іншого боку – там є анонімні телеграм-канали і "величезна кількість російських активностей".
Окрім того, як наголосив міністр, у телеграмі немає зворотного зв'язку, на відміну від, наприклад, соцмережі Facebook.
Крім того, він додав, що телеграм-канали збирають кошти і невідомо, чи платять вони податки. Серед інших проблем – прозорість, питання власності співпраці з суспільством і "розуміння того, у який спосіб ця взаємодія відбувається".
На запитання, чи була вже в міністерстві комунікація з телеграмом із будь-яких питань, Ткаченко поскаржився, що відомство запрошувало соцмережу до діалогу, але там на контакт не йдуть.
За його словами, "їм це не потрібно, тому що вони перебувають повністю поза зоною регулювання, їм це не цікаво, вони існують у своїй бульбашці".
Ткаченко додав, що запрошує телеграм до діалогу, користуючись нагодою.
Також міністр прокоментував чутки про зв’язок телеграму з російськими спецслужбами: "Переконатися в тому, що там є ФСБ-шні сліди, чи ще чиїсь, досить непросто. Але той факт, що комунікації з телеграмом немає, викликає багато запитань і сумнівів".
Як повідомляла УМ, Ткаченко симпатизує ідеї перейменування росії на Московію.
Серію робіт «Діти війни», що відображають емоції дітей, які стали свідками воєнних подій створила маріупольська художниця Ірина Федоренко. >>
На антарктичну станцію «Академік Вернадський» прибув український науково-дослідний корабель «Ноосфера». >>
Гроші на потреби української армії в США збирають двоє ексвійськових: за весь час повномасштабного вторгнення вони передали на потреби ЗСУ понад 500 тисяч доларів. >>
Нове державне свято зʼявиться в Україні: йдеться про День міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття — його щорічно святкуватимуть 21 травня. >>
Перший в країні словник термінів, присвячений штучному інтелекту, презентувало Міністерство цифрової трансформації України. >>
Виставковий проєкт «Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття» презентував Музей історії міста Києва. >>