На «німецькій» купюрі 50 євро зобразять картину маріупольської художниці
Серію робіт «Діти війни», що відображають емоції дітей, які стали свідками воєнних подій створила маріупольська художниця Ірина Федоренко. >>
О 4:00 стрілки годинника необхідно перевести на годину назад
У останню неділю жовтня Україна переходить на зимовий час, тобто стрілки годинника о 04:00 переводять на годину назад.
Таким чином наступна доба у вихідний день автоматично збільшиться на годину.
Як нагадує Україна молода, такий перехід передбачено постановою Кабміну №509 «Про порядок обчислення часу на території України» від 13 травня 1996 року.
Переводити годинники стали для більш ефективного використання денного світла та економії електроенергії ввечері.
У Великій Британії зимовий і літній порядок обчислення часу вперше запровадили 1908 року. В Україні стрілки стали регулярно переводити з 1981 року.
Водночас ефективність переходу в сучасних реаліях ставиться під сумнів. Близько 140 країн не використовували такої практики або відмовилися від неї. А щорічний перехід на літній час та повернення до зимового зараз використовують приблизно у 60 країнах світу.
Скасування переведення годинників підтримав Європарламент. В Україні також були спроби відмовитися від зимового та літнього часу. Остання така спроба у березні 2021 року не закінчилася успіхом: Верховна Рада провалила голосування у другому читанні та надіслала законопроєкт на доопрацювання. Згідно з ним, Україна мала залишитися на зимовому часі.
Окупаційні «адміністрації» на захоплених російськими силами територіях переведення годинників ігнорують і збираються жити за московським часом.
«У Запорізькій області залишається колишній час. Переведення стрілок годинника у 2022 році не буде», — заявили в «адміністрації».
Подібне повідомлення опублікували окупанти й на Херсонщині.
«Жити ми будемо за московським часом. Переводити стрілки годинника ніхто не збирається», — заявив «губернатор» Володимир Сальдо.
В окупованих частинах Донецької та Луганської областей, а також у Криму людей змушують жити за московським часом ще з 2014 року. Тоді ж перехід на літній та зимовий час було скасовано на території РФ.
У зимовий період різниця між непідконтрольними територіями та рештою України становить одну годину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прогноз Укргідрометцентру. Яка зима очікує на українців.
Серію робіт «Діти війни», що відображають емоції дітей, які стали свідками воєнних подій створила маріупольська художниця Ірина Федоренко. >>
На антарктичну станцію «Академік Вернадський» прибув український науково-дослідний корабель «Ноосфера». >>
Гроші на потреби української армії в США збирають двоє ексвійськових: за весь час повномасштабного вторгнення вони передали на потреби ЗСУ понад 500 тисяч доларів. >>
Нове державне свято зʼявиться в Україні: йдеться про День міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття — його щорічно святкуватимуть 21 травня. >>
Перший в країні словник термінів, присвячений штучному інтелекту, презентувало Міністерство цифрової трансформації України. >>
Різдвяні резиденції у своїх відділеннях по всій Україні відкрила Укрпошта та випустила марку «Лист Святому Миколаю». >>