У Венеції висихають знамениті канали через низькі припливи

08:51, 28.02.2021
У Венеції висихають знамениті канали через низькі припливи

Канали Венеції висихають.

Досить рідкісне явище фіксується у італійській Венеції в останні дні: частина знаменитих каналів практично висохла через низькі припливи. Через це навіть відкрилися береги Гранд-каналу.

 

Як передає Україна молода, про це повідомляють італійські і світові ЗМІ.

 

Таке явище стало можливим через високий атмосферний тиск над Італією, який впливає на підйом рівня води.

 

Зокрема, у п'ятницю мінімальний приплив в місті був на 48 сантиметрів нижче середини моря, а на вихідні Муніципальний центр припливів і відливів прогнозує цифри ще нижчі: негативний пік -55 сантиметрів в суботу, за яким слідують ймовірні -50 сантиметрів в неділю.

 

Однак для Венеції це не рекорд: в січні 2019 року був зафіксований мінімум -66 сантиметрів, а в кінці лютого 2008 року було зафіксовано рекорд -83 сантиметри.

 

Нагадаємо, в середині листопада 2018 року Венеція потерпала внаслідок найвищого припливу за понад 50 років. Рівень води досягав 1,87 метра. У результаті влада Італії вирішила запровадити надзвичайний стан у Венеції.

 

А у червні 2020 року більша частина історичного центру Венеції пішла під воду після одного з рекордних припливів, рідкісних для цієї пори року.

 

А в грудні 2020 року частину міста затопило через помилковий прогноз погоди, внаслідок якого міська влада вчасно не запустила захисну систему шлюзів.