У Києві з 7 по 9 березня за даними об’єднаної гідрометеорологічної станції було зафіксовано п’ять температурних рекордів.
Як інформує УМ, про це 10 березня повідомила Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського у Фейсбуці.
Максимальна температура повітря 7 березня після полудня досягла 20,2 °С, що на 3,9°С вище ніж у 1995 році для цієї дати.
Максимальна температура повітря 8 березня після полудня досягла 18,8 °С, що на 1,1°С вище ніж у 2019 році для цієї дати.
Середньодобова температура повітря виявилась найвищою за час проведення спостережень і склала 12,1°С, що перевищило попередній рекордний показник 2019 року на 2,0°С, а кліматичну норму – на 10,6°С. За багаторічними показниками така температура повітря відповідає погоді кінця квітня.
Максимальна температура повітря 9 березня після полудня досягла 20,0 °С, що на 2,7°С вище ніж у 1920 році для цієї дати. Середньодобова температура повітря виявилась найвищою за час проведення спостережень і склала 11,2°С, що перевищило попередній рекордний показник 2019 року на 0,7°С, а кліматичну норму – на 9,4°С.
"За багаторічними показниками така температура повітря відповідає погоді кінця квітня", - зазначили в обсерваторії.
Цьогоріч погода у березні та квітні не матиме стабільного весняного тепла. У першій декаді місяця один-два теплі дні змінюватимуться на два-три прохолодні та з опадами, розповів народний синоптик з Волині Володимир Деркач. Друга декада квітня розділиться на дві частини. Друга частина цієї декади теплішою і сухою.
Як повідомляла УМ, Глобальне потепління: у Києві аномально квітнуть сакури, а картопля може опинитися під загрозою.