«Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття»: у столиці відкрилася унікальна виставка, фото
Виставковий проєкт «Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття» презентував Музей історії міста Києва. >>
Винні віконця, або buchette del vino є унікальним явищем, притаманним Тоскані і Флоренції.
Креативні власники ресторанів і барів італійського регіону Тоскана винайшли спосіб зберегти свій бізнес під час пандемії коронавірусу: зокрема, їх надихнули середньовічні традиції подачі вина через спеціальне віконце, як це було в Італії в часи епідемій чуми сотні років тому.
Як передає «Україна молода», про це пише видання Insider.
Так званих «винних віконець» лишилося чимало в будівлях часів середньовіччя і епохи Відродження в столиці регіону – місті Флоренція та в інших містах Тоскани.
Відтак, креативні власники ресторанів і барів «тепер черпають натхнення в середньовічних архітектурних рішеннях, щоб зберегти свій бізнес і дух міста живими», пише Insider.
За даними флорентійської Асоціації винних віконець, кілька таких віконець відкрилися по всій Флоренції - деякі з них вперше на пам'яті тих, хто нині живий.
Винні віконця, або buchette del vino, - це маленькі люки, які часто використовувалися для продажу надлишків вина робітничому класу Флоренції.
Президент Асоціації винних віконець Маттео Фалья розповів: "Люди могли постукати в маленькі дерев'яні віконниці і наповнити свої пляшки прямо від сімей Антінорі, Фрескобальді і Рікасолі, які до сих пір виробляють деякі з найвідоміших італійських вин".
Вперше такі віконця з’явилися в XVII столітті, коли в Італії вирувала епідемія бубонної чуми. З тих часів призначення віконець практично не змінилося.
Винні віконця є унікальним явищем, притаманним Тоскані і Флоренції, але зазвичай лишаються непоміченими загалом.
На старовинних стінах Флоренції зараз можна знайти більше 150 таких віконець. В часи коронавірусу через них можна отримати не лише вино, а й каву і навіть їжу.
Виставковий проєкт «Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття» презентував Музей історії міста Києва. >>
Національний банк України, надихаючись легендами про героїчних воїнів Запорозької Січі – козаків-характерників, створив пам’ятні монети “Ні куля, ні шабля!”, що стануть оберегом для сучасних захисників України. >>
У Нью-Йорку куратор Бібліотеки і музею Моргана знайшов у колекції культурних реліквій невідомий вальс польського композитора Фредеріка Шопена. >>
Культовий італійський співак Андреа Бочеллі отримав запрошення знову відвідати Україну від міністра культури України Миколи Точицького під час зустрічі у Неаполі. >>
На аукціоні, за рекордні £1,175 мільйона ($1,485 мільйона,), продали золотий годинник найбагатшого пасажира на борту «Титаніка» Джона Джейкоба Астора IV. >>
Стрімінговий сервіс Netflix зняв серіал “Переломний момент: Бомба і холодна війна”. Прем’єра відбудеться 12 березня. >>