Ліки під двір: мобільні аптеки охоплюють усе більше громад Київщини
На початку грудня на Київщині в Миронівській громаді запрацювали мобільні аптечні пункти. >>
Поліцейські, місцева влада та волонтери організовують доставку продуктів, ліків і засобів особистої гігієни.
"Станом на 08:00 23 квітня 2020 року Державна установа "Київський обласний лабораторний центр МОЗ України" завершила ПЛР-тестування мешканців гуртожитку м. Вишневе (вул. Освіти, 5)", - йдеться у повідомленні пресслужби Київської облдержадміністрації у Facebook. Як зазначається, всього було перевірено 224 зразки біологічного матеріалу.
"Підтверджено випадки коронавірусної хвороби (COVID-19) – 78. З них діти до 17 років – 16. Серед захворілих працівників гуртожитку – 2. 3 пацієнти перебувають у лікарні. Решта – на самоізоляції за місцем проживання", - повідомили в КОДА.
Також було обстежено чотирьох працівників поліції та медсестру. Результати негативні.
Місцева активістка Людмила Мартиненко розповідає, що про першу смерть від коронавірусу в гуртожитку було відомо ще 14 квітня – померла жінка 48 років.
“Тільки сьогодні (22 квітня - ред.) почали проводити дезінфекцію гуртожитку, а це потрібно було зробити ще 14 квітня, а можливо, й раніше, бо про першу підозру інфікування в гуртожитку було відомо 10 квітня”, – говорить Мартиненко.
Вона додає, що епідеміологи окремо в гуртожитку не працювали – приїздили тільки карети екстреної допомоги, які забрали двох людей в інфекційну лікарню в сусідній Боярці. Пізніше з 17 квітня в гуртожитку почали цілодобово чергувати медсестри, яких направили сюди з дитячих садочків – вони лише міряли температуру мешканцям гуртожитку.
“Уявіть, що в гуртожитку, де 14 квітня померла жінка, з 17 квітня просто міряють температуру. А коли 18 квітня помирає ще й чоловік, далі знову ж таки просто продовжують міряти температуру і жодних інших заходів не застосовують”, – обурюється активістка.
Тільки коли мешканці гуртожитку здійняли скандал через бездіяльність влади, туди направили медиків для проведення ПЛР-тестування.
Із розмов з активістами та з обговорень у соцмережі, напрошується висновок, що реакція на спалах відповідальними органами була, м’яко кажучи, запізнілою. Це фактично визнав у коментарі ТСН керівник обласного департаменту охорони здоров’я Максим Іонов. Він лише зазначив, що оскільки з такою ситуацією область зіткнулася вперше, то “важко прийняти одразу всі алгоритми, які заплановані із запобігання таких ситуацій”.
У Київській ОДА за сьогоднішній день (22 квітня- ред) було лише одне повідомлення про ситуацію в області, де зокрема йшлося про те, що у місті Вишневе станом на ранок 22 квітня зафіксовано 52 випадки інфікування. І жодного слова про осередок спалаху. Тож схоже, комунікація влади з мешканцями залишається проваленою.
Тільки учора була опублікована більш розширена інформація на сайті адміністрації про кількість проведених тестів та лабораторно підтверджених випадків. У цьому ж повідомленні т.в.о. голови Київської облдержадміністрації Василь Володін заявив, що налагоджено контакт між мешканцями гуртожитку, міською лікарнею, службою екстреної допомоги та Києво-Святошинською районною лікарнею, де додатково вивільнили відділення на 65 місць для прийому хворих на коронавірус з гуртожитку.
Як повідомляла УМ, в інфекційних відділеннях лікарень Києва закінчуються місця для прийому хворих коронавірусом
На початку грудня на Київщині в Миронівській громаді запрацювали мобільні аптечні пункти. >>
Систематично порушує права пацієнтів та дискримінує приватних медиків Міністерство охорони здоров’я, тим самим стимулюючи корупцію і хабарництво в медицині. >>
Програма для військових «Духовне відновлення культурою» реалізується в Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» від травня минулого року. >>
Військово-лікарські комісії (ВЛК) в Києві проводитимуть медичні огляди цілодобово. >>
Завідувач відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій Олександр Урін призначений тимчасово виконуючим обов’язки гендиректора «Охматдиту». >>
Успішні операції по трансплантації нирок провели лікарі Інституту трансплантології імені Шалімова двом жінкам: 18-річній Наталії та 35-річній Юлії, які страждали серйозними захворюваннями нирок. >>