Від апаратів ШВЛ і реанімобілів до «броньовиків»: що вже придбали за пожертви з усього світу для лікування українців
Війна руйнує серед іншої інфраструктури і лікарні з обладнанням. >>
Зінаїді Опанасівні Антоненко було 64 роки.
Зінаїда Антоненко, яка була головним лікарем-інфекціоністом Конотопського району Сумської області, померла на робочому місці, в інфекційному відділенні центральної районної лікарні,
Колеги Зінаїди Опанасівни щиро сумують з приводу передчасного відходу колеги.
“Людина з великої літери та інфекціоніст від Бога. Вона тримала в умовах деструктивної медичної реформи колектив і всю інфекційну службу Конотопщини. Хоча їй і важко було, особливо останнім часом, вона завжди приходила на консультацію. Зінаїда Опанасівна казала: “Я ж пообіцяла, тому і повинна виконати. На її жіночі плечі лягли всі випробування та відповідальність у боротьбі проти коронавірусної пандемії в Конотопі і районі. Це вона все організовувала та була першопрохідцем у цій “біологічній війні” проти коронавірусу на базі ЦРЛ. Завжди була скромна, порядна, робила все без піару та популізму”, – пише в соцмережі про колегу головний хірург району Микола Пасько.
Зінаїді Опанасівні Антоненко було 64 роки. Вона очолювала інфекційне відділення Конотопської ЦРЛ понад 20 років.
Згідно з першим діагнозом, причиною смерті лікарки став серцевий напад. Однак було проведено тест на COVID-19, і найближчим часом мають надійти його результати.
Останнім часом навантаження на головну інфекціоністку Конотопа на тлі епідемії коронавірусу. значно збільшилося. Після скорочення протитуберкульозного відділення та інфекційного корпусу численних хворих на сухоти, вірусні гепатити, СНІД та інші подібні патології доводилося лікувати разом у старому інфекційному корпусі райлікарні.
Крім того, Конотопський район став однією з перших “гарячих точок” в Україні під час наступу коронавірусної інфекції, пише “Новинарня”.
Головний інфекціоніст Сумської області приймав рішення про закриття конотопського відділення на карантин, однак його скасували за наполяганням мера Семеніхіна. На стадіоні в Конотопі провели сесію міськради, яка виділила додаткові кошти нас боротьбу з коронавірусом.
Навантаження на колектив інфекційного відділення Конотопської ЦРЛ було величезним, і це, на думку колег Зінаїди Антоненко, не могло не позначитися на її самопочутті.
Як повідомляла УМ, станом на ранок 13 квітня на Сумщині було діагностовано 74 випадки зараження коронавірусом, із них у Конотопі й Конотопському районі – 31.
Перше зараження тут зафіксували ще в середині березня – у мешканки села Козацьке Конотопського району, яку називали знахаркою. Вона лікувалася самостійно і при цьому контактувала з десятками людей. Експрес-тести показали позитивний результат у її сина, дочки та внука, який працює фельдшером на швидкій допомозі.
Жінка померла 25 березня, її контактерів відправили на ізоляцію та в лікарню.
Війна руйнує серед іншої інфраструктури і лікарні з обладнанням. >>
На Сумщині зафіксували перший випадок зараження новим підвидом штаму коронавірусу «Omicron» XBB.1.5, або «Кракен». >>
У Сумах презентували нове обладнання для визначення ДНК-профілю загиблих воїнів та цивільних. >>
В Україні виявили понад 20 тисяч нових хворих на коронавірус і щодня цей показник зростає. >>
Перший діагностований випадок захворювання коронавірусом лише протягом кількох годин став смертельним у місті Конотоп Сумської області в середу, 25 березня. >>
Хабар вимагали від за призначення групи інвалідності на МСЕК. >>