Віримо Симоненку: Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Його рядки влучні як стріла і гострі як лезо, а лірика по-особливому прониклива. >>
Фільм «Тіні забутих предків» здобув 39 міжнародних нагород, 28 призів на різноманітних кінофестивалях . (Фото з відкритих джерел)
100 років Сергію Параджанову - режисерові, який відзняв одну з найкращих українських художніх стрічок «Тіні забутих предків», за твором Михайла Коцюбинського, із Іваном Миколайчуком і Ларисою Кадочніковою у головних ролях.
Фільм здобув 39 міжнародних нагород, 28 призів на різноманітних кінофестивалях (із них 24 – гран-прі).
У Києві "Тіні забутих предків" стали тим каталізатором, який вибухнув на прем'єрі 4 вересня 1965-го протестом проти незаконних утисків української інтелігенції. Тоді Василь Стус і В'ячеслав Чорновіл закликали всіх, хто протестує проти політичних репресій, піднятися зі своїх місць.
Сергій Параджанов - вірменин, який народився у Тбілісі, сидів у російській в’язниці за український націоналізм.
"Параджанов оказался в поле зрения органов государственной безопасности еще в 50-х годах. С его стороны фиксировались клеветнические суждения о "зажиме свободы созидания" в нашей стране, о "партзаказах" в искусстве", - такі дані кгб у 1970-х.
Сергій Параджанов жив у Києві поблизу універмагу «Україна» на проспекті, який віднедавна має історичну назву Берестейський.
Із його поверху, з балкону, у часи срср - совітського режиму-прижиму, як їх характеризує кінознавець Сергій Тримбач - на споруді цирку було гасло: «СЛАВА КПСС». А під ним: ЦИРК, ЦИРК, ЦИРК.
"Сергій Йосипович гукав своїх гостей помилуватись от сією монтажною феєрією: це ж яка краса поєднання сенсів і сенсуацій", - пише Сергій Тримбач.
А ще хочеться згадати помаранчі Сергія Параджанова - у хаті Марії Примаченко.
ЧИТАТЕ ТАКОЖ: Сергій Параджанов реабілітований через пів століття після судилища за «український націоналізм»
Його рядки влучні як стріла і гострі як лезо, а лірика по-особливому прониклива. >>
445 живописної краси українських художників + 534 графічні роботи у відмінній якості (друкували у Польщі), з вивіреною науковцями інформацією. >>
Загалом у фільмі є кадри з 16 фільмів Олександра Довженка: переважно художніх і кількох документальних. >>
Цей страшний злочин підірвав здоровʼя Ющенка, перший рік його президентства був пеклом, з постійними лікарнями і десятками операцій. Але він вистояв, зробив все, для усвідомлення суспільством трагедії Голодомору, відстоював проєвропейський вектор розвитку країни >>
Перші кроки як агресор більшовицька Росія зробила не 7-го, а 11 листопада 1917 року. Через три дні після проголошення в Києві незалежної Української Народної Республіки, що сталося 8 листопада. >>
Ми маємо абсолютно ганебну заяву так званих митців до ЮНЕСКО з приводу збереження особливого російського характеру Одеси. Ми маємо схожі заяви в Полтаві, де хтось хоче зберегти пам'ятники присвячені Петру I. >>