Закарпаття — рай для гурманів: місцеві спеціалітети для туристів і не тільки
Трапилось якось їхати в потязі з жінкою із Закарпаття. >>
Ескалопи під маринадом (Ютуб-канал Костянтина Грубича)
Багато рецептів, описаних античним кулінаром-гурманом Марком Ґавієм Апіцієм, вже встигли адаптувати сучасні майстри до наших реалій. У результаті кухня Давнього Риму (часи імператора Тіберія), стала більш зрозумілою і доступною, але при цьому не втратила власної самобутності.
Одну з таких страв приготувала на ютуб-каналі Костянтина Грубича жителька БуковиниФелічія Первісник. Нехай ці ескалопи не лякають вас своєю нетутешньою назвою, бо з французької мови вони перекладаються як кругла частина найкращої вирізки свинини або яловичини.
Інгредієнти:
- свиняча вирізка - 1 кг;
- бульйон - ½ склянки;
- червоне вино - ½ склянки;
- суміш перців - 0,5 ч. л.;
- коріандр - 0,5 ч. л.;
- яблучний оцет - 2 ч. л.
Особливість цієї страви полягає у тому, що порізане на крупні шматки м’ясо перед смажінням не панірують і не солять, але дають йому настоятися у спеціальному маринаді.
Пані Фелічія каже, що давньоримські ескалопи чимось нагадали їй буковинські «медальйони», але свинину для цього блюда не відбивають і не змочують у клярі.
Для маринаду змішайте курячий бульйон з вином та усіма перцями, додайте яблучний оцет, залийте м'ясо цією заправкою й поставте настоюватися протягом 4 годин.
Смажити ескалопи потрібно так, аби кожен шматочок підпікся з усіх боків, тому не варто усю порцію відправляти на одну сковорідку. У результаті ви отримаєте дуже ніжну, запашну і надзвичайно смачну печеню.
Дивіться також рецепт ароматного курчати у часниковому соусі.
Трапилось якось їхати в потязі з жінкою із Закарпаття. >>
Лікарі-дієтологи радять з’їдати бодай два яблука на день у будь-яку пору року, аби забезпечити організм вітаміном С, залізом, клітковиною, іншими корисними та поживними елементами. >>
Небагато сімей знаходять час для приготування домашнього квасу. Більшість українців віддають перевагу покупній продукції в ПЕТ-тарі, виготовленій на українських заводах. >>
Цей спосіб запікання молодої курочки увійшов до книги «Як добре й здорово варити», що була надрукована у Коломиї майже 85 років тому >>
У селі Буша на Вінниччині цей рецепт дерунів називають «Сліпою рибою» >>
Що не кажіть, але патриції Стародавнього Риму таки зналися на м’ясі. Принаймні рецепти із найдавнішої кулінарної книги, яку, за легендою, уклав античний повар-гурман Марк Ґавій Апіцій, тому красномовний доказ >>