День пам’яті Андрея Шептицького: 80 років тому помер праведник-митрополит, фото
У Львові 1 листопада 1944 р. помер Андрей Шептицький, митрополит Галицький та архієпископ Львівський, предстоятель Української греко-католицької церкви. >>
Віктор Ющенко вважає найбільшим успіхом національне усвідомлення.
Третій президент України Віктор Ющенко наголошує, що Україні не тридцять років і «навіть не сто, двісті чи п'ятсот, бо ми вже давно минули тисячолітній рубіж».
Про це Віктор Ющенко сказав з нагоди ювілейного 30-річчя Незалежності у ексклюзивному інтерв’ю газеті «Україна молода».
«Коли ми говоримо про ювілеї, то насамперед маємо зрозуміти: насправді Україні аж ніяк не тридцять років. І навіть не сто, двісті чи п'ятсот — ми вже давно минули тисячолітній рубіж. І це, якщо відверто, ще дуже скромна цифра, адже насправді ми дуже древня країна Європи. Так, у певні історичні періоди ми то були на політичній мапі світу, то ставали чиєюсь колонією — а це, звісно, серйозно підточувало національні амбіції і національні ресурси», - акцентував Віктор Андрійович.
Водночас, підбиваючи підсумки зробленого за часи Незалежності, Ющенко вважає найбільшим успіхом національне усвідомлення.
«Так, у 1991 році ми допускали, що наше життя в тюрмі народів триватиме ще довго. Сьогодні ми стали іншими — в жодному разі не хочемо повернутися в 90-ті роки, в черги за цукром, у магазини з талонами і дефіцитом. Ми вже по-іншому дихаємо, по-іншому одягаємося, сірий колір дедалi швидше зникає з нашого життя.
І коли 80 вiдсоткiв наших співвітчизників нині позиціонує себе патріотами України, то я як фінансист хочу сказати: «Це наш головний внутрішній валовий продукт». Адже патріот несе відповідальність — за націю, за державу, за родину. Він уже не наймит, не приймак, який прийшов відпрацювати «до осені», а потім ситуація у країні його вже не цікавить. Він — повноцінний учасник і творець процесів державотворення», - наголосив третій президент України.
На його думку, від влади в державі залежить багато, але «головне — це мати відповідальне суспільство».
«Якщо в державі щось не виходить, давайте проаналізуємо: а ми насправді маємо те «доросле» суспільство, яке може чітко формулювати свої завдання обраній владі і бути відповідальним у контролі за їх виконанням? Адже якщо суспільство не навчиться нести відповідальність за свій вибір, усім нам буде непросто. Йдеться, звісно, не про персоналії в політиці, а про наш політичний курс», - сказав пан Ющенко.
І додав: «Багато завдань, які в державі не вдалося виконати, пояснюють проблемами в діяльності влади. Так, ніде в Європі парламент так довго не залишався комуністичним, як у нашій країні. Але ж ми самі обирали цей парламент!».
Він вважає, що сьогодні важливо, щоб «ми і надалі продовжили політику дорослішання нації».
«Адекватна, симетрична, розвинена нація, націлена на зворотній діалог, — це те головне завдання, яке стоїть перед нами на тридцятому році Незалежності. Персоніфікація відповідальності на владі — це дорога некомпетентних людей. Якщо ж ми сформували суспільний запит, то давайте будемо нести за нього відповідальність», - констатує Віктор Андрійович.
Як повідомляла «УМ», Віктор Ющенко вважає історію колосальним джерелом національної єдності.
У Львові 1 листопада 1944 р. помер Андрей Шептицький, митрополит Галицький та архієпископ Львівський, предстоятель Української греко-католицької церкви. >>
В Україні створюють документальний фільм "Грім серед ясного неба" про життя військових льотчиків. >>
Шахрайство, підробка документів, втручання у приватне життя: кримінальні провадження щодо директорки музею Л. Гасиджак та діяльність «п’ятої колони» >>
Третій рік йде кровопролитна війна в центрі Європи, якій експерти дають різні визначення. >>
Ініціативу Національного банку України (НБУ) змінити назву розмінної монети з "копійок" на "шаги". підтримує Голова Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Антон Дробович. >>
Російські варвари знищують культурну спадщину України, а також вдаються до крадіжок культурних цінностей, які вже з’являються на міжнародному чорному ринку. >>