Вперше у світі: за допомогою стовбурових клітин вдалося відновити зір у людей
Новий підхід до відновлення втраченого зору в людей створено науковцями. >>
(twitter.com/NobelPrize)
Нобелівську премію з фізики цього року присудили одразу трьом вченим.
Джеймсу Піблсу - "за теоретичні відкриття у фізичній космології" та Мішелю Мейору і Дідьє Кело "за відкриття екзопланети на орбіті навколо сонцеподібної зірки", йдеться у повідомленні Нобелівського комітету.
Як зазначають організатори премії, у 1995 році Мішель Мейор і Дідьє Кело увійшли в історію, вперше виявивши планету за межами Сонячної системи, яка обертається навколо сонцеподібної зірки.
"Їхня знахідка здійснила революцію в астрономії, і відтоді було виявлено ще 4 тисячі екзопланет в межах Чумацького шляху", - йдеться у повідомленні.
Водночас, говорячи про досягнення Джеймса Піблса, організатори зазначають, що "його теоретичні роботи, які розроблялися упродовж 20 років, є основою сучасного розуміння історії всесвіту - від Великого вибуху до наших днів".
Троє вчених розділять між собою премію в розмірі 9 мільйонів шведських крон (близько 950 тисяч доларів).
Переможців премії за 2019 рік Нобелівський комітет почав оголошувати у понеділок, 7 жовтня, коли визначив лауреата в галузі медицини.
Премію з медицини вручили американцям Вільяму Келіну, Греггу Семенці та британцю Петеру Раткліффу, які досліджували реакцію клітин організму на наявність кисню.
Згідно з графіком на сайті Нобелівської премії, у середу оголосять лаурета премії з хімії, в четвер - в сфері літератури, у п'ятницю вручать премію миру, а 14 жовтня - премію з економіки.
Новий підхід до відновлення втраченого зору в людей створено науковцями. >>
Понад 600 тисяч населення українського походження живе у Бразилії. >>
Нові докази на підтримку теорії, що понад 3,5 млрд років тому на Червоній планеті був величезний океан, знайшов китайський марсохід Zhurong. >>
Спалах рідкісних грибкових захворювань стрімко шириться по всьому світу. Цьому сприяють наслідки пандемії Covid-19 та зміни клімату, адже грибки, схоже, адаптувалися до більш високих температур. >>
Гіпотетична поява солдатів КНДР на російсько-українському фронті щонайменше підвищила градус кипіння у світовому інформаційному просторі. >>
Стоячі столи для роботи останнім часом набирають популярності – вони нібито є порятунком від безперервного сидіння в офісі. >>