Пісенна мандрівка Бразилією: знак з писанкою і пам’ятник Тарасу Шевченку
Понад 600 тисяч населення українського походження живе у Бразилії. >>
(Жалобний кортеж Іслама Карімова.)
Труну з тілом президента Узбекистану Іслама Карімова, про смерть якого оголосили напередодні, відправили літаком з Ташкента в його рідне місто Самарканд на світанку в суботу, де відбудеться церемонія поховання керівника держави.
У зв'язку зі смертю лідера, який керував країною понад чверть століття, в Узбекистані оголосили триденну жалобу. Похорони Карімова відбудуться в Самарканді у суботу.
Уздовж вулиць Ташкента, по яких рухався жалобний кортеж, ще близько 5:30 за місцевим часом вишикувалися тисячі людей, які закидали автомобілі квітами. В аеропорту Ташкента кортеж зустріли більше тисячі людей в жалобі. За даними місцевих ЗМІ, сліз не приховували навіть правоохоронці.
Повітряний простір над Самаркандом закрили для цивільних рейсів у п'ятницю, літаки перенаправляються до Ташкента. Адже у Самарканді чекали лише на борт №1 із тілом президента Карімова.
Згідно з офіційною інформацією, смерть 78-річного президента констатували 2 вересня о 20:55 за місцевим часом, тобто приблизно за годину до оголошення про це. Згідно медичного висновку, в Карімова 27 серпня був діагностований геморагічний інсульт (крововилив в мозок), він втратив свідомість, після чого впав у кому, з якої так і не вийшов до моменту констатації його біологічної смерті.
У звіті сказано, що президент Карімов був доставлений в Центральну клінічну лікарню Медико-санітарного об'єднання Міністерства охорони здоров'я Республіки Узбекистан із втратою свідомості 27 серпня близько 9:00 ранку.
Проведені дослідження, включаючи КТ головного мозку, виявили наявність у пацієнта гострого порушення мозкового кровообігу з масивним субарахноїдальним крововиливом (інсульт). Також в медичному висновку сказано, що у Карімова зупинялося серце, але реанімаційні заходи протягом 20 хвилин дозволили відновити серцеву діяльність.
При цьому, лідер Узбекистану впав у кому і був переведений на апарат штучної вентиляції легенів.
2 вересня 2016 року, незважаючи на проведені вищевказані заходи, повний обсяг діагностичних, лікувальних маніпуляцій та інтенсивної терапії, о 20:15 настала зупинка серцевої діяльності. Інтенсивні реанімаційні заходи не дали ефекту і о 20:55 у пацієнта констатована біологічна смерть.
Донька президента Узбекистану Лола Карімова повідомила про смерть свого батька 2 вересня ввечері. «Він пішов від нас... Підбираю слова, і сама не вірю в це...», - написала вона у у Facebook.
Практично одночасно з публікацією Лоли Карімової-Тілляєвої у Facebook з'явилося офіційне повідомлення уряду і парламенту Узбекистану.
Нагадаємо, що до останнього моменту влада Узбекистану переконувала громадськість у тому, що президент Карімов живий. Зокрема, 2 вересня у ЗМІ то з’являлася, то спростовувалася інформація про смерть глави держави, незважаючи на те, що напередодні були опубліковані фотографії з підготовки до його поховання.
Згідно конституції Узбекистану, президентські повноваження тимчасово перейшли до голови сенату Нігматулли Юлдашева. Разом з тим, комісію з організації похорону очолив прем'єр-міністр Шавкат Мірзійоєв, якого аналітики називають найімовірнішим наступником покійного лідера.
Президент України Петро Порошенко висловив співчуття у зв'язку із смертю президента Узбекистана Іслама Карімова.
Понад 600 тисяч населення українського походження живе у Бразилії. >>
Спалах рідкісних грибкових захворювань стрімко шириться по всьому світу. Цьому сприяють наслідки пандемії Covid-19 та зміни клімату, адже грибки, схоже, адаптувалися до більш високих температур. >>
Гіпотетична поява солдатів КНДР на російсько-українському фронті щонайменше підвищила градус кипіння у світовому інформаційному просторі. >>
Світ завмер в очікуванні виборів президента США, результати яких матимуть великі геополітичні наслідки для всієї цивілізації. >>
Щонайменше дев'ять випадків, коли судна "тіньового флоту" росії, починаючи з 2021 року, залишали нафтові розливи у світових водах, виявили журналісти. Імовірним джерелом був танкер "Іннова", який в той час перевозив 1 мільйон барелів санкційної російської нафти з росії. >>
Створення фонду фінансового посередництва (FIF) для підтримки України схвалила Виконавча рада Світового банку. >>