У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Славне козацтво шанувало це свято і вважало Покрову своєю заступницею. (Фото: Музей Гетьманства)
Музей Гетьманства у Києві запрошує відвідувачів разом відзначити Свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День Захисників і Захисниць України у неділю, 1 жовтня.
Як інформує Україна молода, про це йдеться на сторінці Музею Гетьманства у соцмережах.
«Для нас, українців, є свята, які мають велике смислове значення не залежно від того чи людина віруюча чи ні. Одне з них - Покрови Пресвятої Богородиці, що вважається покровителькою і захисницею християнського люду від ворогів.
Славне козацтво шанувало це свято і вважало Покрову своєю заступницею, пізніше навіть виникне термін «козацька Покрова», - йдеться у дописі.
Історики наголошують, що сьогодні це ще більш значимий для нас день, адже це День Захисників і Захисниць України.
Саме завдяки їм ми можемо вільно вивчати і обговорювати історію та традиції українського народу, жити і працювати у своїй країні, розбудовувати власну державу!
Тому з вдячністю та шаною до кожного, хто захищав і захищає українську державність ми підготували та проведемо ряд заходів присвячених Покрові», - зауважили у Музеї.
Отже, з 1 жовтня діятиме міні-виставка "Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво".
Також 1 жовтня о 14.00 – кандидат історичних наук Панченко В.О. прочитає лекцію "Козацька Берегиня".
Тоді як14 жовтня о 14.00 відбудеться тематична екскурсія завідувачки відділом експозиції Павлишин М.Г. «Покрова Богородиця – захисниця козацького війська».
Для шкільних груп пропонують цікаву та веселу пізнавальну гру-змагання «Козацький герць».
Як повідомляла «УМ», окрім основних експозицій у Музеї Гетьманства організовано виставку відомих українських художників, які зображали історію козацької слави.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>