У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Ще на один пам´ятник російським діячам поменшало: у Миколаєві зняли погруддя Григорію Потьомкіну
Вранці 8 травня у Миколаєві співробітники комунальних служб демонтували пам'ятник політдіячу російської імперії і фавориту Катерини II князю Григорію Потьомкіну, якого вважають одним із засновників міста.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Погруддя Потьомкіна перебувало на території яхт-клубу з 2009 року. Зараз на місці пам´ятника залишилася тільки табличка з написом, а на місці бюста на цоколі стоїть рослина в горщику.
На думку відомого миколаївського активіста військовослужбовця ЗСУ Іллі Зеленського, персона Потьомкіна наразі підлягає переосмисленню.
Зазначимо, що у жовтні 2022 року в Херсоні призначена Росією так звана "влада" вивезла з Катерининського собору останки Потьомкіна і демонтувала його памʼятник.
Нагадаємо, що у грудні було демонтовано пам’ятник Катерині II на однойменній площі в центрі Одеси. Центральною фігурою пам'ятника є скульптура Катерини II, а в основі монументу розташовані скульптури її сподвижників де Рібаса, Франца де Воллана, Григорія Потьомкіна та Платона Зубова.
Як повідомляла УМ, нещодавно у Дніпрі демонтували пам´ятник генерал-майору НКВС Олексію Федорову біля центрального парку імені Глоби.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>