У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Пам’ятник Жукову у Харкові зносили двічі: у 2019-му та у 2022-му. (Фото з відкритих джерел)
Відомий радянський воєначальник часів Другої світової війни Георгій Жуков був перетворений радянською пропагандою на забронзовілого ідола тоталітарної військової машини.
Тоді як рядові бійці його називали «Катафалком» і «М’ясником».
Як інформує Україна молода, на цьому акцентує Український інститут національної пам'яті.
Зокрема, історики УІНП нагадали про одну із серій проєкту «Війна і міф», яка деконструює радянський наратив про Георгія Жукова, як, «Маршала Перемоги».
«Адже Жуков - яскрава ілюстрація брехливості та штучності тоталітарного режиму, спадкоємцем якого є путін.
Акцентуємо, Георгій Жуков — постать неоднозначна і міфологізована. Культ його особи, який створили в СРСР і який продовжується в сучасній росії, далекий від історичної правди. А самого полководця перетворено з живої людини на яскравий ярлик, який і нині використовують у політичних цілях», - зауважили українські історики.
І додали: «Пам’ятайте, що перемозі над нацизмом ми завдячуємо мільйонам солдат й офіцерів. Неетично нівелювати їхню жертву та їхній внесок і пов’язувати перемогу з якимось одним ім’ям».
До речі, над проєктом працювали: Зоя Бойченко, Тетяна Бойко, Антон Дробович, Аліна Карбан, Максим Майоров, Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко.
У відео використано матеріали книги «Війна і міф: невідома Друга світова» за редакцією Володимира В’ятровича, Олександра Зінченка, Максима Майорова, а саме: міф «Жуков – Маршал Перемоги» (автор – Ростислав Пилявець).
Як повідомляла «УМ», виступ путіна на Червоній площі 9 травня стримано критикують навіть на росії.
Господар Кремля вдався до звичної фальсифікації історії та пропагандистських наративів щодо України. Слово «Україна» він жодного разу не промовив.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>