У власність держави в Каневі повернули тисячолітній Успенський собор
У Каневі Черкаської області у власність держави передали тисячолітній Успенський (Георгіївський) собор. >>
Лікарня в Нових Млинах згоріла ще 16 років тому
Жителі села Нові Млини в Чернігівській області знайшли ікони зі зруйнованого храму, коли розбирали згарище старої сільської лікарні.
Як інформує УМ, про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.
Лікарня в Нових Млинах згоріла ще 16 років тому, але руїни почали розбирати тільки зараз. Як виявилося, деякі з внутрішніх стін лікарні зроблені з ікон.
Ймовірно, ікони забрали богоборці з іншої церкви – Миколаївської. Цей шедевр дерев’яного зодчества Лівобережної України XVIII століття зруйнували в 1930-х роках.
Селяни мають намір віддати знахідки у Свято-Троїцький храм. Ця церква побудована в 1800 році та збереглася досі.
Є в небайдужих новомлинівців думка передати знайдені раритети до Троїцької церкви урочисто. У принципі, частину з них можна навіть реставрувати. Але ж роботи з ліквідації недогорілої лікарні ще далеко не закінчені. І хто знає, чи не чекають на жителів села нові знахідки.
Після знахідки співробітники лікарні згадали про незвичайного пацієнта з 1990-х, який молився «на стіни». Його син розповів, що Павло Льодок був священиком, який зазнав репресій.
Як повідомляла «УМ», у грудні 2020 року член президіуму Боснії та Герцеговини Мілорад Додік подарував міністру закордонних справ РФ Сергєю Лаврову древню ікону.
З’ясувалося, що це 300-річна українська ікона з окупованого Луганська. На звороті ікони є печатка Українського Народного комітету культури 1920 року.
За неофіційними даними, ікона була вивезена з окупованого Донбасу у 2018 році через Росію та Сербію. Після цього скандалу Москва повернула ікону Сараєво.
Додік спершу заявляв, що поверне ікону тим, від кого її отримав, але не Україні, згодом - що віддасть її Україні, якщо Київ зможе довести, що шукав її раніше.
У Каневі Черкаської області у власність держави передали тисячолітній Успенський (Георгіївський) собор. >>
У Києві до 80-х роковин відходу від земних справ праведного митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького на сцені Національної філармонії представили проєкт «Моя найдорожча Мамо». >>
У Львові 1 листопада 1944 р. помер Андрей Шептицький, митрополит Галицький та архієпископ Львівський, предстоятель Української греко-католицької церкви. >>
Ушанування Божої Матері як покровительки українського війська має давні традиції. >>
Розкопки унікального для Східної Європи об’єкту — залишків майстерні з виготовлення смальти (з неї робили мозаїки) для Успенського собору лаври, завершилися в Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра». Ця майстерня була побудована майже 1000 років тому. >>
На початку минулого століття — 1905 року — великий українець Іван Якович Франко закінчив один з найголовніших творів свого життя — поему «Мойсей». >>