У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Кожен бажаючий може порівняти StG і автомат Калашникова.
Блогери помітили схему штурмової гвинтівки Шмайссера, використовуваної фашистами у Другій світовій війні, на пам'ятнику Михайлу Калашникову, відкритому в Москві 19 вересня.
Про це пише РБК у п’ятницю.
Йдеться про схему німецької штурмової гвинтівки Sturmgewehr 44, розробленої у нацистській Німеччині конструктором Хуго Шмайссером.
Керівник департаменту з інформполітики Російського військово-історичного товариства, яке було ініціатором і замовником монументу, Надія Усманова пообіцяла, що найближчим часом це зображення приберуть.
Сам автор скульптури Салават Щербаков пояснив, що використана при створенні пам'ятника схема була взята з інтернету.
У свою чергу директор із зовнішніх комунікацій концерну "Калашников" Софія Іванова повідомила, що його фахівці не залучалися в якості консультантів при створенні пам'ятника і не здійснювали авторський нагляд скульптурної композиції.
Виконавчий директор Російського військово-історичного товариства Владислав Кононов повідомив, що у замовника були побажання лише щодо автомата, який тримає в руках Калашников, тоді як усе інше – «політ творчої фантазії скульптора».
Пан Кононов також вважає, що помилка скульптора допоможе розвінчати міф про те, що АК-47 був скопійований з гвинтівки Шмайссера. Мовляв, кожен бажаючий може побачити, що «StG і автомат Калашникова — це абсолютно різні автомати».
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>