Захищаючи Україну загинув 19-річний добровольць Філіп Антосяк
Із 19-річним добровольцем з Польщі Філіпом Антосяком, який загинув біля Покровська Донецької області, попрощалися в Києві. >>
Анастасії Мініцькій лише 17 років.
Унікальний захисний матеріал для ЗСУ винайшла київська школярка. За основу взяли пористий алюміній, раніше вже розроблений у КПІ для військових цілей, і далі почали його вдосконалювати.
Як інформує УМ, про це повідомляє ТСН.
Анастасії Мініцькій всього 17 років. Дівчина почала цікавитися точними науками ще у 9 класі. Наступним кроком стало навчання у Київській малій академії наук, де дівчина обрала секцію матеріалознавства.
Вона випускниця київського технічного ліцею і вже займається винаходами – в одній з лабораторій КПІ. Разом зі своїм наставником дівчина вже може похвалитися досягненням – вона винайшла унікальний матеріал, який буде дуже корисним для військових.
Настя пояснює, що працює над матеріалом для захисних споруд, які можна було б швидко зібрати-розібрати, щоб вони були легкі та міцні водночас. За основу взяли пористий алюміній, раніше вже розроблений у КПІ для військових цілей, і далі почали його вдосконалювати.
“Коли оцей матеріал нам показали, його теж хотіли розроблювати як домфірующий елемент – він міг використовуватися при вибухах і все інше – він легкий і гарна міцність”, – пояснив завідувач навчально-наукової лабораторії кріогенної техніки фізико-математичного факультету НТУ Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського” Олег Козленко.
Наступним етапом у винахідників став підбір наповнювачів для покращення властивостей алюмінію. А саме – зробити його ще більш легким, пластичним, а головне – міцнішим та надійнішим. Щоб у разі удару його було складніше зруйнувати.
“Ми використовуємо пористий зразок алюмінію, який до цього отримували у лабораторії, вставляємо у камеру екструдера і далі засипаємо полімер у вигляді гранул, проходить крізь шнек, який як частинка, яка крутиться і створює тиск, під яким полімер проходить до камери, нагрівається і під тиском проходить крізь пористий зразок. І він отримує просочення, ми отримуємо ось такий от зразочок”, – каже дослідниця Анастасія Мініцька.
За словами школярки, коли розміновують різні території, стикаються із вибухонебезпечними предметами і їх підривають, то цей матеріал може бути корисним, щоб забезпечити додатковий захист людям. Тобто, якщо використовувати поверх бронежилетів, то це зможе значно зменшити травмування.
Винахід, у створенні якого брала участь Анастасія, вже подали на патент. Дівчина мріє спробувати його у польових умовах. Якщо буде потрібно – то дослідники його потім допрацюють.
Як повідомляла УМ, студент КПІ здобув «золото» на науковому конкурсі у Мексиці за винахід нафтового адсорбенту.
Із 19-річним добровольцем з Польщі Філіпом Антосяком, який загинув біля Покровська Донецької області, попрощалися в Києві. >>
До довічного ув'язнення, створений російською владою "Верховний суд" так званої "ДНР", засудив громадянина Грузії Ніколоса Беріанідзе, який воював на боці України у складі 12-ї бригади спеціального призначення "Азов". >>
Захищаючи Україну загинув поет із Тернополя, боєць 5 окремої штурмової бригади Михайло Микусь. >>
Захищаючи Україну 22 січня загинув відомий кіномитець, ексначальник управління держрегулювання та реалізації кінопроєктів у Держкіно, кінорежисер Станіслав Притула. Йому було лише 40 років. >>
У Полтаві одна з команд волонтерського корпусу «Все буде Україна!» створює печі-«буржуйки» для наших оборонців. >>
Військова контррозвідка Служби безпеки викрила агентку фсб, яка на Львівщині хотіла навести ракетний удар рф по одному з військових інститутів України. >>