Зінченку загрожує довічне: справу про вбивство Фаріон перекваліфіковано, фото
До суду передано справу про вбивство колишньої депутатки, мовознавиці та громадської діячки Ірини Фаріон. >>
Затримані не мають доступу до захисника
В ООН занепокоєні тим, що більшість судових рішень в окупованому Донбасі та Криму проходять в закритому режимі. Окрім цього, людей можуть затримати просто на вулиці та катувати в СІЗО, поки ті не підпишуть потрібні окупантам зізнання.
Відкритими є тільки два так званих засідання – перше підготовче й останнє, на якому оголошується "вирок", розповів спеціаліст Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Михайло Сорочишин.
За словами Сорочишина, ні родичі, ні будь-які організації не мають доступу до процесів.
Людей можуть затримати просто на вулиці
В ООН стурбовані й тим, що в ОРДЛО діє "практика адміністративного затримання".
"Як цікаво визначає "законодавство" так званих республік, це затримання здійснюють з метою перевірки можливості участі або причетності особи до тяжких злочинів, в тому числі злочинів проти так званої національної безпеки самопроголошеної "республіки"", - наголосив Сорочишин.
Людей, яких затримують, тримають без зв'язку із зовнішнім світом. Родичам не повідомляють про те, що їх рідних затримали. Під час "адміністративного затримання", зазвичай, здійснюють кримінальне переслідування, що порушує міжнародне право.
За словами спеціаліста місії ООН, затриманих катують. Їм та родичам погрожують з метою отримання зізнань, які документують вже після офіційного початку досудового засідання на території. Таким чином зізнання оформлюють як протоколи доповіді.
Крім цього, затримані не мають доступу до захисника. Вони не можуть бачити матеріали "справ" і готувати свій захист.
Як повідомляла УМ, на окупованих територіях Донбасу проросійські бойовики запровадили смертну кару. Наразі відомо про 2 випадки, коли людям винесли такий вирок.
До суду передано справу про вбивство колишньої депутатки, мовознавиці та громадської діячки Ірини Фаріон. >>
З Сергієм ми зустрілися біля пошти, він очікував на дружину та розглядав фасад будівлі. >>
Згідно офіційної статистики ООН, щонайменше, 12,1 тисячі цивільних українців загинули від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, ще понад 26,8 тисяч отримали поранення, втім реальні цифри можуть бути набагато більшими. >>
В справі про напад на військового у Дніпрі охоронець Миколи Тищенка визнав свою провину та погодився свідчити проти народного депутата. Тому суд звільнив Костянтина Цуберу від відбування покарання. >>
В Україні за десять місяців поточного року зафіксували 21 336 нових боргів за штрафи через порушення правил військового обліку. >>
Епідемія «правоохоронної інвалідності» і «корупційна пандемія» МСЕК, які сколихнули всю країну, почали поступово затухати. >>