Війна як криваве шоу геополітичних масок. Хто й для чого «зливає» Україну?
Ми знаємо з досвіду різних воєн, що зазвичай найстрашніші, шокуючі речі про війну народ дізнається після її закінчення. >>
Ентоні Блінкен відвідав штаб-квартиру НАТО під час візиту до Європи. (facebook.com/statedept)
Державний секретар США Ентоні Блінкен вважає, що допомога Китаю військово-промисловому комплексу московії має "масштаб, що викликає занепокоєння".
Як інформує Україна молода, про це держсекретар сказав під час зустрічі з міністрами закордонних справ країн ЄС і НАТО цього тижня, пише Financial Times.
Зазначається, що пан Блінкен попередив колег-дипломатів, що Пекін надає Москві допомогу "у величезних масштабах" і забезпечує "інструменти, матеріали та технічну експертизу".
За даними Держдепу, ця допомога була сконцентрована на російському виробництві оптичного обладнання та ракетного палива, а також на космічному просторі, що "не тільки сприяє агресії росії в Україні, а й загрожує іншим країнам".
Пан Блінкен висловлював побоювання з приводу Китаю на кожному засіданні зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.
Видання пише, що Західні країни ввели десятки санкцій і торгових ембарго проти росії, намагаючись підірвати її економіку, позбавити військових поставок і зупинити війну в Україні. Однак Москві вдалося зберегти свою економіку і наростити оборонну промисловість багато в чому завдяки розширенню торгівлі з Китаєм.
Міністр фінансів США Джанет Єллен також планує висловити занепокоєння з приводу російсько-китайської торгівлі на переговорах з високопоставленими китайськими чиновниками, що відбуваються зараз у Китаї.
Тоді як Блінкен закликав союзників зробити три речі. Він попросив їх безпосередньо висловити свою стурбованість щодо Китаю під час двосторонніх зустрічей, публічно розповісти про поглиблення співробітництва і вжити відповідних заходів щодо організацій і компаній, які зміцнюють промислову базу росії.
"Ми бачимо, як Китай підтримує російську військову економіку, поставляючи обладнання подвійного призначення, яке також використовується в російській військовій промисловості. Натомість Москва закладає своє майбутнє Пекіну", — заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після переговорів із Блінкеном.
Напередодні президент США Джо Байден обговорив це питання в телефонній розмові безпосередньо з головою КНР Сі Цзіньпіном. Білий дім повідомив, що Байден висловив занепокоєння "підтримкою Китаєм російської оборонно-промислової бази та її впливом на європейську і трансатлантичну безпеку".
Як повідомляла «УМ», днями, під час візиту до Парижу, державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що зараз настав переломний і критичний момент в російсько-українській війні.
Ми знаємо з досвіду різних воєн, що зазвичай найстрашніші, шокуючі речі про війну народ дізнається після її закінчення. >>
Глобальний «концерн» розвалився, розсипався як картковий будиночок. >>
Курськ став приємною несподіванкою для українського суспільства, котре заскучало за перемогами, і певним розривом тривожного кільця безнадії. >>
Цивілізація людей входить у найбільш нестійку історичну епоху свого існування. >>
Публічна суперечка з президентом України Володимиром Зеленським в Овальному кабінеті Білого дому 28 лютого цього року набула глобального значення, бо зачепила фундаментальні основи безпеки, а отже миру й війни у світі. >>
Ну що ж, Вашингтон не просто заморозив військову допомогу, він припинив обмін розвідданими. >>