У Франції провели обшуки в ексгенпрокурора Піскуна
За запитом Державного бюро розслідувань французькі правоохоронці провели обшуки у колишнього генерального прокурора України. >>
Ріші Сунак та Зеленський під час зустрічі у Хіросімі на саміті G7. (Фото Офісу президента)
Президент Президент України Володимир Зеленський провів низку зустрічей в рамках візиту до японської Хіросіми на саміт G7 в суботу.
Зокрема, він окремо переговорив із президентом Франції Еммануелем Макроном, канцлером ФРН Олафом Шольцем та прем'єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Офіс президента.
Спілкуючись з Макроном глава держави подякував Франції за важливі рішення щодо військової та гуманітарної підтримки України.
Він відзначив важливість підтримки Францією коаліції винищувачів та участі країни у тренувальній місії з підготовки українських пілотів. Та наголосив на пріоритетності реалізації української формули миру та залучення до цього процесу якомога більшої кількості країн.
Тоді як Макрон заявив, що приїзд президента України є "унікальною можливістю", щоб "висловити свою позицію, донести свій меседж і поділитися своєю думкою".
«Я вірю, що це може стати переламним моментом», – сказав президент Франції.
Під час зустрічі із Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом Володимир Зеленський подякував за потужну оборонну допомогу, яку Україна отримує від ФРН.
Президент відзначив важливість реалізації пунктів української формули миру. Глава держави та Федеральний канцлер Німеччини скоординували позиції напередодні засідання саміту «Групи семи».
Зрадів зустрічі із Зеленським у Хіросімі і прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. Вони обійнялись, після чого британський прем’єр поплескав українського візаві по спині і сказав. "Радий тебе бачити. У тебе вийшло (приїхати – ред.)!".
На запитання журналістів, чи був цей день вдалим для України, Зеленський посміхнувся, кивнув і сказав: "Дуже дякую".
У своєму Twitter Сунак також виклав спільне фото із Зеленським і написав: "Україно, ми нікуди не підемо".
Сторони обмінялися думками щодо розвитку двосторонніх відносин між Україною та Великою Британією і скоординували позиції.
Президент також провів переговори з прем'єркою Італії Джорджією Мелоні, президентом Євроради Шарлем Мішелем та із Прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді.
Як повідомляла «УМ», президент Володимир Зеленський у суботу вранці прибув до Японії, де братиме участь у заходах у межах саміту "Групи семи".
Раніше лідери G7 узгодили спільне комюніке за результатами саміту в Японії – за день до його завершення, де підтвердили непохитну підтримку України "стільки, скільки буде потрібно для досягнення всеосяжного, справедливого і тривалого миру".
За запитом Державного бюро розслідувань французькі правоохоронці провели обшуки у колишнього генерального прокурора України. >>
У мирний час вибори — це громадянська війна мирними інструментами. >>
На територію України 13 грудня передали багато білоруських політв'язнів, серед яких одна з найвідоміших ув'язнених Марія Колеснікова та екскандидат у президенти країни Віктор Бабарико. >>
Можливість проведення виборів в умовах правового режиму воєнного стану президент Володимир Зеленський обговорив із представниками Верховної Ради України. >>
Одіозний бізнесмен Ігор Коломойський заявив, що на фігуранта справи НАБУ і САП "Мідас" Тимура Міндіча в Ізраїлі скоїли невдалий замах. >>
Після корупційного скандалу довкола «плівок Міндіча» внутрішній обвал української влади став очевиднішим. >>