Зеленський представив у Раді План стійкості
У Верховній Раді, 19 листопада, Президент Володимир Зеленський представив внутрішній План стійкості України, який складається з десяти пунктів. >>
Проти Артема Ситника організували мітинг під Радою. (Фото Івана Леонова)
Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що його звільнення хоче певний олігарх, який не хоче завершення деяких розслідувань, які ведуть детективи Національного антикорупційного бюро.
Про це Артем Ситник сказав під час звіту керівників правоохоронних органів у Верховній Раді в середу ввечері.
«Біля парламенту стоять фури, стоять люди, які оплачуються олігархом, який зараз перебуває за кордоном, який викрав 1 млрд 200 млн гривень і замість того, щоб ці гроші повернути в бюджет, організовує заходи біля НАБУ, біля парламенту, біля уряду», - наголосив директор бюро.
І додав: «Всі ви знаєте, який олігарх здійснює медійну підтримку всіх цих заходів. Який олігарх організовує збір підписів у парламенті».
Коли Ситник говорив про ці дії олігарха, його із залу намагались перебивати деякі депутати. Утім, директор НАБУ продовжив говорити про справи ПриватБанку, колишнім власником якого, як відомо, є олігарх Ігор Коломойський.
Ситник розказав, що зараз ці провадження щодо ПриватБанку перебувають на фінальній стадії і лише відсутність експертиз відкладає на недалеке майбутнє прийняття рішень.
Далі Ситник розказав про справу Укрнафти (підприємство з яким тривалий час пов’язували саме Коломойського – Ред.). За його словами, зараз триває процедура узгодження підозр у цій справі, в тому числі, стосовно високопосадовців.
Він також наголосив, що 240 детективів НАБУ за час його існування зробили більше, ніж тисячі слідчих перед цим.
«Якщо ми говоримо про те, що ніхто не сидить за ґратами, то на сьогодні у провадженні Антикорупційного суду 438 обвинувачень. Це топ-посадовці, учасники злочинних організацій у сфері енергетики, сферах державного сектору економіки. 700 високопосадовців уже притягнуті до відповідальності. Серед них - міністри, керівники правоохоронних органів, керівники державних органів, понад десять суддів. Збитки, які встановлені по справі, яка зараз перевіряється, становлять 230 млрд грн. Половина з цієї суми - це сума, яка була виведена з Приватбанку», - зазначив пан Ситник.
Зауважимо, що 7 лютого у Верховній Раді був зареєстрований проект постанови про звільнення глави Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. На думку його ініціаторів, НАБУ не може очолювати особа з корупційним досвідом.
Ситник вважає, що за збором у Верховній Раді підписів за його відставку стоять олігарх Ігор Коломойський і глава МВС Арсен Аваков, який «жадає помсти» за історію з рюкзаками від сина міністра внутрішніх справ.
Як повідомляла УМ, Верховна Рада призначила у середу прем'єр-міністром Дениса Шмигаля.
Перед цим Верховна Рада відправила прем’єра Олексія Гончарука у відставку.
У Верховній Раді, 19 листопада, Президент Володимир Зеленський представив внутрішній План стійкості України, який складається з десяти пунктів. >>
Про підозру у державній зраді правоохоронці оголосили народному депутату України Євгенію Шевченку. >>
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генпрокурора народного депутата України VI скликання від «Партії регіонів» та колишніх начальника міліції громадської безпеки і заступника командира київського «Беркуту» засуджено до 5 років позбавлення волі. >>
Систему зміни управління ЗСУ найближчим часом на зустрічі із міністром оборони Рустемом Умєровим обговорить Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки. >>
Народний депутат від «Голосу» Олег Макаров помер на 59 році життя. Причину смерті не називають. >>