Кадри (не)бойового досвіду. Визначили переможців Docudays UA — 2026
Минулого тижня оголосив переможців 23-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. >>
Володимир Моренець був доктором філологічних наук, професором, лауреатом державної премії імені Тараса Шевченка.
Як інформує УМ, про смерть Володимира Моренця повідомили у Національному університеті «Києво-Могилянська академія».
Володимир Пилипович помер у Києві у віці 68 років.
«Вічна пам’ять Володимиру Пилиповичу Моренцю – професору, викладачу, наставнику та натхненнику десятків могилянських поколінь … Інформація про прощання буде додатково оприлюднена у цьому дописі згодом», – зазначили в академії.
Володимир Моренець – український літературознавець, доктор філологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка (1996); віце-президент Асоціації українських письменників, член редколегій журналів «Слово і Час», «Сучасність», газети АУП «Література плюс».
У 1982–1996 роках працював у Інституті літератури НАН України науковим співробітником. В 1990 visiting-professor Оттавського університету (Канада). З 1997 року був керівником маґістерської програми «Теорія, історія літератури та компаративістика» та завідувач кафедри літератури Національного університету «Києво-Могилянська академія».
У 1999 році – дослідник в Інституті Гаррімана по програмі Фулбрайт (Колумбійський університет, США). В 1999–2003 декан Маґістеріуму НаУКМА, з 2003 віце-президент з навчально-наукових студій там же.
Минулого тижня оголосив переможців 23-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. >>
Стів МакКарі — легенда сучасної американської фотографії. >>
У Києві, в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, до серпня проходить виставка «Григорій Гавриленко. >>
Вже не перший рік в Україні діє канадсько-українська програма «Збережи мову і культуру своєї бабусі» — потужний мотиватор у відродженні української пісенної та мовної спадщини. >>
Унаслідок аварії на теплотрасі в Києві стався неприємний інцидент: було затоплено будинок видавництва "Смолоскип" на вулиці Межигірській, 21 – гаряча вода заливала приміщення близько шести годин, перш ніж подачу теплоносія вдалося зупинити. >>
Про те, чому «Майстер і Маргарита» не є великим романом — і чому це не лише літературне питання >>