Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Американська українська акторка Іванна Сахно: борщ - це частина української культури
У Нью-Йорку топ-тема – український борщ.
Легендарний український ресторан “Веселка” на Мангеттені існує вже 67-м років.
З початку створення до сьогодні власники закладу не перестають підтримувати Батьківщину усіма способами, – як фінансово, так і інформаційно.
От і нещодавно у “Веселці” відбувся вечір високої української кухні. На ньому побували відомі американські шеф-кухарі, міжнародні дипломати й навіть голлівудські зірки.
Як повідомляє УМ, про це йдеться у сюжеті телеканалу «Прямий».
Американська акторка українського походження Іванна Сахно, відома ролями у таких фільмах, як "Тихоокеанський рубіж: Повстання” та “Шпигун, який мене кинув”, зізнається, що український ресторан “Веселка” вже давно став для неї другим домом.
А боротьба за визнання борщу культурною спадщиною України на рівні UNESCO – принциповим питанням.
“Те що вони зараз роблять, – це дуже важливо, тому що борщ, є невід’ємною частиною нашої культури і я зі своєї сторони, зроблю все можливе для визнання цього символу України у світі», - зазначила Іванна.
На вечерю високої кухні від Євгена Клопотенка та Дмитра Марценюка завітали й інші актори та режисери.
Також тут побувала і канадійська винахідниця Енн Макосінскі.
Вона у свої 23-рироки вже потрапила до списку Forbes.
“Це найкращий борщ, який я коли-небудь куштувала. Я маю прийти сюди завтра, і просити, щоб вони якось повторили цей рецепт. Я наполовину полячка, тож я їла багато борщу у своєму житті, але це, щось особливе”, – поділилась враженнями Енн Макосінскі.
Але, якщо кіноіндустрія завдяки нашим акторкам вже більш-менш знайома з українською гастрономічною культурою, то, як повідомляється у відеосюжеті «Прямого», для багатьох відомих американських шеф-кухарів навіть існування борщу, стало відкриттям.
У цьому зізнався шеф-кухар перуанського ресторану “Mission Ceviche” Луїс Чавес:
“Це було просто чудово. Я ніколи не думав, що можна зробити суп із буряку, настільки смачним. Я нічого не знав про борщ, до сьогодні. Я знаю, що українська кухня часто використовує буряк і це важливий продукт у вашій кулінарії, але я ніколи раніше не чув про цей суп. І не куштував. Це був мій перший раз”.
І,як розповідають організатори, Нью-Йорк – це лише старт.
Боротьба за визнання нашого борщу на рівні UNESCO – триває.
Шеф-кухар ресторану «Веселка» Діма Марценюк резюмував:
“Сьогодні був великий старт. Ми покажемо і Америці і всьому світу, що таке справжня українська кухня. Що це дійсно смачно, корисно та достойно!”.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>