Зброя та військова техніка: Німеччина виділила новий пакет допомоги для України
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
День воєнної розвідки України відзначають 7 вересня. (Коллаж ГУР Міноборони)
Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов розповів, як далеко здатні вражати ворожі цілі українські дрони.
За його даними, українські дрони здатні вражати російські об’єкти на відстані до 1800 кілометрів.
Як інформує Україна молода, про це Кирило Буданов повідомив з нагоди професійного свята – Дня воєнної розвідки України, яке відзначається у суботу, 7 вересня.
«Безпілотні системи, над розвитком яких зараз працюють кращі фахівці, зокрема представники Головного управління розвідки, вже дозволяють вражати військові об’єкти держави-агресора на відстані до 1800 км.
Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак. Вся інфраструктура росії, що працює на війну, зазнає і буде зазнавати втрат. Адже замість захищати своє, росія обрала хибний шлях неспровокованої війни і нападу на землі суверенної держави", - наголосив керівник ГУР.
Пан Буданов привітав військовослужбовців з Днем воєнної розвідки і зазначив, що своїми діями розвідники довели, що Чорне море не належить росії.
«Змусили ворога перекидати свій флот на "безпечну" відстань, покидати морські рубежі, які вони давно вважали своїми. Однак це – лише ілюзія контролю. Адже, розв’язавши широкомасштабну агресію проти України, безпечного місця для окупаційної армії рф та похідних від неї структур - тепер не існує. Покарання може бути відкладене, але ніколи не скасоване», - зазначив очільник воєнної розвідки.
І нагадав, що протягом року кіберфахівці ГУР провели численні успішні операції, отримавши важливу інформацію для України та виявивши слабкі місця в системі зв'язку держави-агресора. Це лише частина джерел інформації про діяльність російського командування.
«Побудована на страху та жорстокості російська державність має термін придатності. Тому розширення мережі лояльних прибічників, як і диверсії в глибокому тилу – тривають», - додав Кирило Буданов.
За його словами, підрозділи ГУР постійно виконують складні завдання на фронті і в тилу, відбиваючи атаки, евакуюючи поранених, рятуючи полонених та повертаючи українців з зон бойових дій, додав глава української розвідки.
Воїнів-розвідників також привітали зі святом президент Зеленський, головнокомандувач ЗСУ Сирський, спікер парламенту Стефанчук, міністр оборони Умєров та інші.
Як повідомляла «УМ», нещодавно Україна вперше успішно здійснила бойове застосування своєї нової зброї: вдарила по росіянам ракетою-дроном «Паляниця».
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
До ідеї, щоб держава мала свою ядерну зброю прихильно ставляться 73% українців. Не підтримують цю ідею 20% опитаних та ще 7% не визначились щодо цього питання. >>
Міністерство оборони України виділило додаткові 1,89 мільярда гривень на покупку дронів. >>
На посилення морської оборони України Норвегія виділяє ще додатково 2,7 млрд норвезьких крон (близько $242,38 млн). >>
Володимир Зеленський 10 грудня розповів про випробування нової ракети вітчизняного виробництва «Рута». >>
На кордоні Дніпропетровської області лінії оборони досі залишаються недобудованими, а між Великою Новосілкою, Кураховим і Покровськом є проломи, які можуть стати критичною вразливістю у разі наступу російських військ. >>