Новітній коригований боєприпас Remora українські розробники створили для дронів Raybird
Новий керований боєприпас Remora, призначений для використання з безпілотниками Raybird, представила українська компанія Skyeton. >>
Недобудовані фортифікації України допомагають окупантам швидко просуватися вперед.
На кордоні Дніпропетровської області лінії оборони досі залишаються недобудованими, а між Великою Новосілкою, Кураховим і Покровськом є проломи, які можуть стати критичною вразливістю у разі наступу російських військ.
Як інформує УМ, про це повідомило видання Financial Times.
"Україна намагається завершити будівництво кількох ліній оборони, які могли б зупинити стрімке просування російських військ, але, за словами українських чиновників і командирів, ці зусилля поки що затьмарюються затримками та відсутністю координації.
Цього року російські війська досягли найшвидших успіхів у східній частині Донецької області, просунувши лінію фронту на захід, подекуди до 15 км від кордону з сусідньою Дніпропетровською областю", - йдеться в матеріалі.
За даними видання, Дніпропетровська область витратила 7,3 млн доларів на будівництво фортифікаційних споруд за рік, але результати залишаються недостатніми. Роботи активізувалися лише два місяці тому, що призвело до значних затримок у зміцненні ключових напрямків.
"Репортер Financial Times, який минулого місяця відвідав прилеглі до Донецька райони Дніпропетровської області, побачив кілька підготовлених позицій і протитанковий рів, а також кілька позицій, які ще будують або занедбані, недобудовані", - ідеться в статті.
Як повідомила FT людина, відповідальна за будівництво укріплень у Донецькій області, більшість оборонних ліній у цьому регіоні, зокрема навколо великих міст, було завершено наприкінці жовтня. Однак у Дніпропетровській області все ще залишаються проломи, де другу лінію укріплень все ще будують, а третю навіть ще не було закладено.
Як зазначає військовий аналітик Роб Лі, російські інженерні війська давно мають перевагу в будівництві укріплень з більшою швидкістю і якістю порівняно з Україною. Він додав, що після захоплення Вугледара Росія змогла швидко просунутися вперед, тому що в України "явно не було великої оборони, побудованої позаду неї", що змусило українські війська відступити.
Один піхотний командир, чия будівельна компанія будувала фортифікаційні споруди для армії до того, як він і його співробітники були мобілізовані, сказав, що оборонні лінії все ще залишаються низьким пріоритетом. За час війни його підрозділ 32 рази передислоковувався, і щоразу йому доводилося будувати власні оборонні позиції та збирати на це кошти. Тим часом друга і третя лінії часто будувалися без консультацій з військами, або в неправильному місці, або занадто далеко від першої лінії.
Також командир зазначив, що екологічні обмеження ускладнюють будівництво оборонних споруд. Українці можуть використати обмежену кількість дерев для будівництва фортифікацій в той час, як росіяни вирубують багато українських дерев.
Після того, як український контрнаступ у 2023 році не досяг успіху, виникли додаткові затримки у будівництві фортифікацій через відсутність координації та випадки корупції. За словами представника парламентського комітету, правоохоронні органи України відкрили 30 кримінальних проваджень за фактами розкрадання коштів на загальну суму 483 млн доларів США.
Нагадаємо, на початку грудня народна депутатка від "Слуги народу" Мар'яна Безугла заявила, що за два роки після звільнення від ворога Харківщини на річці Оскіл та на кордоні з РФ не побудовані фортифікації.
Як повідомляла УМ, у Покровську зводять фортифікації.
Новий керований боєприпас Remora, призначений для використання з безпілотниками Raybird, представила українська компанія Skyeton. >>
Антикорупційний центр «Межа» презентував звіт, який аналізує витрати понад 62 млрд грн, спрямованих на відбудову України через Фонд ліквідації наслідків війни та платформу United24. >>
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах Збройних сил України безпілотний авіаційний комплекс «Відьмак». Високошвидкісні FPV-дрони цього комплексу здатні наздогнати будь-яку колісну техніку окупантів. >>
Про новий пакет військової допомоги для України на 2025 рік оголосив іспанський премʼєр-міністр Педро Санчес. >>
Найбільший пакет допомоги у £4,5 млрд ($5,67 млрд) Велика Британія надає Україні. >>
Канада надасть Україні чергову військову допомогу - бойові машини піхоти, системи посадки та авіаційних тренажерів для F-16, а також першу частину допомоги, яка фінансується із заморожених російський активів. >>