Один з найбезпечніших у світі: бронеавтомобіль Buffalo MPV постачатимуть у ЗСУ

16:31, 16.08.2024

Buffalo MPV належить до машин ІІІ категорії захисту за стандартом STANAG 4569 (Фото Міноборони України)

Броньована інженерна машина Buffalo MPV, яку заслужено вважають однією найбезпечніших у світі, невдовзі буде постачатися у ЗСУ.

 

Адже Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до постачання цей бронеавтомобіль.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомили в Міноборони 16 серпня.

 

Зазначається, що Buffalo MPV – це інженерна машина армії США, виготовлена за технологією MRAP (Mine Resistant Ambush Protected – захист проти мін і засідок). Це клас військових автомобілів із підвищеним балістичним захистом. Машини мають V-подібну форму днища для розсіювання енергії вибуху та спеціальні амортизуючі крісла. Конструктивно бронеавтомобілі складаються з монолітної бронекапсули і зовнішніх вибухопоглинаючих агрегатів.

 

У Міноборони розповіли, що Buffalo MPV є глибокою модернізацією відомого бронеавтомобіля СASSPIR. Цей панцирник застосовували під час воєнних дій у Південній Африці з 1980-х, в Іраку та Афганістані. СASSPIR перебувають на озброєнні в арміях та силових структурах понад 10 країн світу. Показово, що за час експлуатації у бойових умовах у жодному бронеавтомобілі цієї моделі, що зазнав вибухів та обстрілів, не було жодного загиблого.

 

Повідомляється, що наразі інженерні бронеавтомобілі цієї моделі перебувають на озброєнні армій Канади, Франції, Італії, Пакистану, Великої Британії.

 

Buffalo MPV належить до машин ІІІ категорії захисту за стандартом STANAG 4569 і витримує підрив на міні з силою вибуху, еквівалентною 20 кг тротилу. Вікна захищені 15-сантиметровим куленепробивним склом, а бронекапсула виготовлена з композитної броні, додатково захищеної кумулятивними решітками. Машина оснащена 9-метровим маніпулятором з вмонтованою камерою і сенсорами для знешкодження вибухових засобів.

 

Як повідомляла «УМ», США готові надати Україні крилаті ракети дальнього радіуса дії JASSM для винищувачів F-16, якими раніше ділились лише з кількома близькими союзниками