Не «Рівень» «Оболоні»

Прихід у минулому році на Рівненську пивоварню нового керівництва, який ознаменувався новими підходами до організації виробничої діяльності підприємства, викликав відродження репутації рівненського пива. Зокрема, до магазинів разом з традиційним «Жигулівським» стала надходити у продаж новинка — «живий» сорт пива, що отримав назву «Пшеничне».

Жертви тайської напасті

Жертви тайської напасті

Доглядачі курей фабрики «Перемога-Нова», основні корпуси якої містяться в селі Мошни Черкаського району, змушені були вирізати в себе вдома усіх курей й іншу живність та переробити її на тушонку. Такі заходи безпеки запровадило керівництво цього підприємства, яке вирощує курей і продає їх під широко розрекламованою маркою «Наша Ряба», аби яка-небудь напасть від домашніх тварин не перебралася до поголів'я на фабрику.

Національні особливості контрактування

Не за горами весна, отже, для господарств, які спеціалізуються на вирощуванні овочів, наступає гаряча пора. Той, хто думає, що аграрії працюють лише півроку — від посівної до жнив, глибоко помиляються. Адже не менш важливим за посадку та збирання є вибір сортів та насіння. А найголовнішим завданням фермера чи голови господарства є реалізація готової продукції. Аби не прогадати восени і в свинячий голос не продавати овочі, ціна на які в період збору врожаю найнижча, про ринок збуту варто потурбуватись іще до посадки.

Уряде, боржок пам'ятаєш?

Своєрідну свиню підклали селянам Полтавщини під ялинку урядовці, так і не розрахувавшись із ними сповна за зданих у минулому році велику рогату худобу та кондиційних свиней: 960-тисячний борг «перекотився» у рік нинішній. Нагадаємо, що, згідно з наказом двох міністерств — аграрної політики та фінансів, який діяв із 6 червня по 15 грудня 2003 року, за вирощене в сільгосппідприємствах та індивідуальних господарствах поголів'я передбачалася дотація в розмірі 1,3 гривні за 1 кілограм м'яса великої рогатої худоби і 85 копійок за кілограм свинини.

Тінь «чортової дюжини»

Тінь «чортової дюжини»

Факт, що з податками в 2004 році капітально «нахомутали», визнали навіть у «парафії» Миколи Азарова — Міністерстві фінансів України. У нових податкових законах багато невідповідностей та недоліків, кажуть сьогодні там. А все через несвоєчасність роз'яснень, як нові податки мають працювати, пояснив глава департаменту фінансового відомства Петро Андрєєв. Він каже, що нині фахівці доробляють низку податкових законів, щоб до кінця цього року спростити оподаткування сільських господарств та бухгалтерський облік. Проте життя не хоче чекати, поки урядовці виправлять попередні помилки і недоробки. Звиклі потерпати від влади селяни знайшли інший вихід — пішли в «тінь».

Удар, іще удар

Удар, іще удар

За підрахунками, для проведення весняних польових робіт сільськогосподарським підприємствам Рівненщини необхідно закупити 11 тисяч тонн азотних добрив. Для того, щоб вони змогли придбати живильні речовини в необхідній кількості, уряд передбачив часткову компенсацію вартості добрив вітчизняного виробництва. Вона становить 100 гривень за тонну. А ще, як повідомляла «УМ», Кабмін зафіксував максимальний рівень цін на мінеральні добрива українського виробництва. А щоб рішення було капітальним, 20 січня Мінпромполітики видало спеціальний наказ № 18, який, окрім промислового міністра Олександра Неустоєва, також підписали міністр економіки Микола Деркач, міністр аграрної політики Віктор Слаута та перший заступник міністра фінансів Федір Ярошенко «Про регулювання гранично відпускних цін на мінеральні добрива вітчизняного виробництва».

Незаметений слід на снігу

Видно, на все своє життя вирішила запастися цукром до чаю група черкащан, яка вночі забралася у комору села Сотники Корсунь-Шевченківського району Черкаської області. Глупої ночі ця компанія злодіїв-ласунів винесла на своїх горбах i завантажила в легковий автомобіль та мікроавтобус 61 лантух цукру. З тими трьома тоннами солодкого піску на загальну суму майже 8000 гривень вони благополучно й покинули тамтешню територію.

Завод «прокинувся»,

5 листопада 2003 року «Україна молода» розповідала про конфліктну ситуацію, котра склалася після реанімації Бердянського міськмолокозаводу (матеріал «Молоко з аміаком в доважок?»). Мешканці прилеглих до підприємства будинків протестували проти використання новими власниками заводу допотопної холодильної установи. Попри неодноразові приписи фахівців Держнаглядохоронпраці керівники ВАТ дали команду залити в установку шість тонн аміаку. Люди потерпали від різкого неприємного запаху.

Був наказ ціну тримати

Кажуть, у Прем'єра Віктора Януковича вже є власний «пунктик» — стабільність цін на продовольство. Досі нажаханий літнім ажіотажем глава уряду, який у структурі державної влади не проти посісти й вище крісло, готовий усе стерпіти, схвалити будь-які пільги і відмінити всі свої попередні рішення (як було з «поміченими» голограмами сертифікатами), аби тільки хліб був дешевим (якщо, звичайно, нинішні ціни можна вважати такими). Тому що-що, а їх наказано тримати. Ну й Леонід Кучма, звичайно, долучається — усе дорікає уряду за хлібні лихоманки.

Яловича тушонка — як мумія фараона

Уже призабулися часи, коли український споживчий ринок вгинався від так званих імпортних м'ясних консервів у жерстяних банках з яскравими глянцевими етикетками. Тоді під виглядом першокласної тушкованої свинини, яловичини та індичатини покупцям підсовували якусь суміш зі шкіри, хрящів та інших важких для перетравлення відходів. Та приклад безсовісних закордонних м'ясоділків виявився заразливим.