Тісно вже не тільки в ліжку,

Пол­тав­сь­ка «пляс Пі­галь» (ідеть­ся про від­рі­зок ав­то­ма­гіс­т­ра­лі Ки­їв—Хар­ків у ме­жах міс­та, який «па­суть» міс­це­ві й за­їж­д­жі по­вії) уже втра­ча­ла свої «баг­не­ти». Щоп­рав­да, ра­ні­ше від рук злов­мис­ни­ків ги­ну­ли тіль­ки там­теш­ні «сол­дат­ки» при­до­рож­ньо­го ко­хан­ня. Те­пер, зда­єть­ся, дій­ш­ла чер­га й до «сол­да­тів», себ­то тих, хто «па­се» са­мих по­вій...

«Ума палата» для підприємців,

Близько сотні підприємців-початківців уже закінчили короткотермінові тренінгові курси, організовані в цьому році Кременчуцьким міськвиконкомом спільно з двома тамтешніми громадськими об'єднаннями — Спілкою підприємців і Асоціацією сприяння міжнародному бізнесу та розвитку. Під час тренінгів «неофіти» малого бізнесу і ті, хто тільки-но збирається започаткувати власну справу, вчаться правильно складати статут фірми, юридично грамотно готувати документи на її реєстрацію, визначати стратегію і сьогочасні пріоритети діяльності, на рівних спілкуватися з представниками численних контролюючих органів. У колі нинішніх і майбутніх колег, партнерів можна презентувати навіть власний бізнес-план. Не менш важливо й те, що тренінги на курсах щоразу влаштовують підприємці-практики, котрі самі є досить успішними бізнесменами. Тож почутого від них не знайдеш у жодному підручнику.

Операція «регенерація»,

Більшість читачів нашої газети, певно, пам'ятають популярне за радянських часів гасло: «Відходи — у доходи!». Як і те, що було воно тоді переважно суто декларативним, бо ж значна частина «совкової» продукції потрапляла до розряду непотребу прямісінько із заводського цеху...

Саморобний «електричний стілець»

Справжнісіньке жахіття перервало нещодавно веселощі на молодіжній дискотеці в Будинку культури села Жоржівка Шишацького району. Спершу раптову зупинку музики й погасле світло молодь сприйняла навіть із традиційним для подібних випадків гумором. Та коли з кабінету 23-річного завідувача Будинком культури повалив дим, було вже не до жартів.

Це ми, Господи

Першу на теренах області «домашню» церкву військової частини днями відкрили в Полтаві. Облаштували її в одній із кімнат казарми 179-го навчального центру зв'язку. Останній обслуговує практично всі Збройні сили України (саме в цій «учебці» готують солдатів-зв'язківців для армійських частин). Тож у навчальному центрі починають службу вояки з усіх регіонів України. Серед них, звісно, немало віруючих, а коли врахувати, що центр залишається однією з найбільших військових частин (лише цієї осені сюди прибуло близько тисячі новобранців), то очевидною була необхідність задовольнити їхні духовні запити.

Вогнепальний «акомпанемент» до лебединої пісні

Про варварське знищення мисливцем Володимиром Назарком родини з п'яти (!) лебедів-шипунів, які «квартирували» на річці Удай поблизу села Каплинці Пирятинського району, «Україна молода» вже повідомляла. Вчинок заїжджого браконьєра, котрий прибув сюди на полювання з райцентру, схвилював і обурив усе село. Щоправда, мало хто вірив у реальність покарання згубника тамтешніх улюбленців: нерідко подібні далеко не безневинні «витівки» сходять з рук. Надто з огляду на тривалу й непросту процедуру доведення вини у суді.

Карлсон і «малюки»,

День народження всесвітньо відомої дитячої письменниці Астрід Ліндгрен став одним із найулюбленіших, так би мовити, родинних свят у полтавській приватній школі «Паросток» педагогічного центру «Академія». Діти й дорослі започаткували його тут ще тоді, коли «матуся» незрівнянного Карлсона була жива, між нею і «паростківцями» зав'язалося тепле дружнє листування. Але й після того, як два роки тому бабуся Астрід залишила цей грішний світ, традиція відзначати її іменини у широкому шкільному колі з запрошенням земляків знаменитої казкарки — представників посольства Швеції в Україні — не перервалася.

Привілейовані пай-хлопчики

Родючими полтавськими чорноземами в колишній Російській імперії наділяли своїх фаворитів царі й цариці. Один із сільських голів Пирятинського району до когорти коронованих осіб, звісно, не належить. Але на звання місцевого князька все ж, здається, претендує. Бо ж саме він перебрав на себе сумнівні повноваження жалувати, так би мовити, з барського плеча земельні наділи тим, хто не має на них ніякісінького права...

Електронне «око»

Про масштаби робіт на розквартированому в місті Комсомольськ гірничо-збагачувальному комбінаті досить промовисто свідчить бодай один факт: лише в залізничному цеху підприємства працює більше тисячі чоловік, обслуговуючи 44 тепловози, 14 тяглових агрегатів і 277 думпкарів. За таким господарством, звісно, потрібен нагляд недремного ока, в тому числі й електронного.

Смертельний «перекур»

Одразу троє чоловіків (найстаршому виповнилося 63 роки, наймолодшому — 37) загинули в помешканні одного з них y селі Артемівка Чутівського району. Спершу булo розповсюдженo інформацію про те, що вони вчаділи через несправність газового опалювального котла та вентиляційної мережі. Однак невдовзі фахівці ретельніше вивчили причини та обставини трагедії й дійшли висновку про «традиційніше» джерело появи у будинку того ж таки чадного газу.