Хто політичний бандит?

Хто політичний бандит?

Учора вранці, поспішаючи на чергове засідання у справі щодо конституційності указу Президента про розпуск Верховної Ради, судді КС та учасники процесу минали на Жилянській два кордони «Беркуту». Саму ж будівлю Конституційного Суду міліція ще напередодні загородила по периметру металевими щитами. Цього разу нікому не довелося перелазити через паркани, хоча Сюзанну Станік (тепер уже усмiхнену) супроводжували озброєні вояки. Слухання справи в КС щодо долі парламенту почалося вчасно.

Досить бути полігоном для досліджень!

Досить бути полігоном для досліджень!

Україна хоче самостійно приймати стратегічні рішення щодо виведення Чорнобильської АЕС з експлуатації. Це позиція керівництва ДСП «ЧАЕС», яку під час нещодавнього візиту до зони відчуження підтримали віце-спікер ВР Микола Томенко, керівники профільних міністерств, комітетів ВР та органів влади постраждалих областей — Київської, Житомирської, Чернігівської. На ЧАЕС запевняють, що Чорнобильська зона більше не буде полігоном для небезпечних досліджень західних фахівців. На окремих об'єктах уже розпочали процедуру зміни підрядників і запевняють, що окремі роботи можуть вчасно i якісно виконати українські фахівці.
Колектив ЧАЕС хоче розірвати порочне коло, коли Захід дає гроші на ліквідацію наслiдкiв аварiї і переважно сам же їх освоює, перебравши на себе керівні повноваження. Тоді як українським фахівцям лишаються ледь не «копійчані» роботи, європейські — не лише досхочу експериментують на постраждалій території, а й непогано заробляють через небезпечні умови праці — тож і не поспішають виконувати зобов'язання. Це Україну аж ніяк не влаштовує. За змінами на ЧАЕС спостерігала й «Україна молода».

Феміда в облозі

Феміда в облозі

«Якщо мовчить суд — говорить вулиця!» Це гасло БЮТ учора ледь не стало реальністю під будівлею Конституційного Суду, засідання якого півтори години не могло розпочатися через блокування усіх входів пікетувальниками та народними депутатами від опозиції. Окремих суддів просто не пускали, доки міліція не утворила для них «живий коридор», фактично вперше застосувавши силу проти народних обранців. Рух автотранспорту на розі Жилянської та Горького було заблоковано протягом усього слухання справи по суті. На другий день резонансного процесу своїх пікетувальників сюди привели як коаліція, так i опозиція — загалом не менше 12 тисяч людей.

Без самовідводів та чистоти процесу

Без самовідводів та чистоти процесу

Отже, почалося! Сьогодні КС розглядатиме справу щодо подання 53 народних депутатів щодо відповідності Конституції указу Президента про розпуск парламенту вже другий день поспіль. Працювати щодня, окрім вихідних, доки не буде ухвалене рішення щодо конституційності рішення глави держави, якого з нетерпінням чекає суспільство й політикум, судді вирішили ще учора пообіді. Крім цього, КС дав дозвіл брати участь у конституційному провадженні ще одному представнику Верховної Ради Ярославу Мендусю.

Примара арешту Прем’єра

Коаліціянти продовжують складати «страшилки» про розправу силовиків над Верховною Радою та урядом. Після «перлів» газети «Сегодня» (мовляв, суботній виступ Януковича на Майдані зірвався через підготовку замаху на Прем'єра) та істерики «регіоналів» у понеділок (депутатам примарилися «напівозброєні» бійці Головного розвідуправління Міноборони, готові будь-якої хвилини пролити їхню кров), «блиснути словом вирішив i «улюбленець преси» Олег Калашников. З трибуни ВР активіст з Партії регіонів учора заявив, що бойові підрозділи Міноборони нібито готуються захопити членів коаліції та уряду, включаючи Прем'єра Януковича з кортежем.

Вгамоване «печерне право»

Навала коаліціянтів на Печерський райсуд, очолювана «регіоналом» Ківаловим та екс-головою цього суду Колесниченком, що відбулася в середу, нині сходить нанівець. Звісно, Сергій Ківалов ще вимагає від суддів письмових пояснень щодо винесеного ними рішення про призупинення дії постанов Верховної Ради про призначення членів Центрвиборчкому (мовляв, розглянемо ваші дії на Вищій раді юстиції та в Комітеті ВР із питань правосуддя, i якщо рішення було неправомірним, звільнимо), але головного завдання, станом на вчора, «регіонали» так i не виконали.

Достроковим виборам бути!

Достроковим виборам бути!

Скликане учора Президентом позачергове засідання Ради національної безпеки та оборони перекреслило бажання коаліції заслухати зранку у ВР інформацію керівників силових структур щодо забезпечення громадського порядку в Україні. В принципі, силовики могли б i проігнорувати виклик на килим до ВР, повноваження якої припинено главою держави. Але i Генпрокурор Олександр Медведько, i керівник МВС Василь Цушко, і в.о. голови СБУ Валентин Наливайченко, i голова Державної прикордонної служби Микола Литвин, i командувач Внутрішніх військ Олександр Кіхтенко таки з'явилися під куполом Ради. Не прийшов лише міністр оборони Анатолій Гриценко — як припустив Олександр Мороз, йому мабуть завадили «пробки» на дорогах.

Печерне право «підрахуїв»

Істерика коаліціянтів після розпуску парламенту наростає. Справжнім стратегічним проколом коаліції став учорашній правовий безмір, вчинений ними в стінах Печерського райсуду Києва. У безвиході «регіонали» вдалися до звичного для себе «права грубої сили» й просто нахабно штурмували будівлю Феміди!

Чудеса Рівненщини

Чудеса Рівненщини

Щаслива цифра сім подобається багатьом. У тому числі й заступнику Голови Верховної Ради Миколі Томенку, який започаткував акцію «Сім чудес України», головна мета якої — пізнати Україну, її неповторні краєвиди, цікаву історію та багаті туристичні й відпочинкові можливості. За три місяці організатори акції збираються відшукати в Україні свої «піраміди», «Висячі сади Семираміди», «Олександрійську бібліотеку» чи «Колос Родосський». I вже на Івана Купала, або 07.07.07 (магічні сімки), оголосити їхній перелік. Мовляв, є в Україні власні чудеса! Такі, що мають зацікавити не лише українського туриста, а й вибагливого іноземного. Щоб допомогти їм визначитися, куди саме поїхати та де залишити власні гроші, й було започатковано цю акцію. Старт узято на древній Волині — у Рівненській області.

Москва хоче кістки князя

Москва хоче кістки князя

Приводом стало заплановане на цей рік помпезне святкування 860-річчя Москви. З цієї нагоди депутат Московської міської думи Іван Новіцький ініціював перенесення останків засновника Москви князя Юрія Долгорукого з київської церкви Спаса на Берестові в російську столицю, повідомляє УНІАН з посиланням на речницю депутата Олену Селькову.