Вето коалiцiї «не по зубах...»
Верховна Рада вчора не підтримала закон про держбюджет на 2007 рік з пропозиціями Президента.
Верховна Рада вчора не підтримала закон про держбюджет на 2007 рік з пропозиціями Президента.
День спілкування з пресою, якому Президент присвятив увесь робочий четвер, для Віктора Ющенка завершився виходом в онлайн: глава держави провів чат-конференцію для користувачів інтернету. Звісно, на всі запитання, яких надійшло аж 1219, встигнути відповісти було неможливо просто фізично. Тож В.Ю. дав відповіді на 44 із них (найцікавіші запитання відбирали п'ятеро представників інтернет-видань, зокрема «Української правди», «Оглядача» та «Кореспондента»).
Ця Рада псувала настрій державним чиновникам вже понад 13 років. За цей час змінився не один склад Кабміну, але донедавна всі вони мужньо терпіли її висновки — в обов'язки Ради входило критикувати рішення уряду. І, звичайно, прогнозувати, до яких наслідків вони зможуть призвести, забезпечуючи зворотній зв'язок між владою та дрібними підприємцями. «Представники великого бізнесу і без цього знаходили шлях до кабінетів високих чиновників, а ось малий та середній бізнес у нашій країні перебували без належного захисту — не те, що лобіювати якісь рішення, іноді до них навіть не доходила інформація про ті чи інші рішення уряду», — розповідає голова Ради, народний депутат від «Нашої України» Ксенія Ляпіна.
Сьогодні вже мало хто пам'ятає, як починалася акція «Україна без Кучми» — своєрідний пролог до великого Майдану-2004. Нагадаємо: 15 грудня 2000 року на Майдані з'явилися перші намети, щоб привернути увагу до інформації, оприлюдненої Олександром Морозом, про причетність вищих посадовців держави до зникнення журналіста Георгія Гонгадзе. Опозиційні до кучмізму сили створили Громадянський комітет захисту конституційних прав та свобод людини, а 14 політичних партій та сім громадських об'єднань підписали декларацію про створення руху «За Україну без Кучми!». І це був лише початок. Далі були демонстрації i оперативна реконструкція майдану Незалежності тодішньою владою, намети уздовж Хрещатика та їх знесення, провокації, затримання протестантів, яке досягло свого піку в Шевченків день — 9 березня 2001 року. Сутички на Банковій, масові затримання на вокзалах та в метро, абсурдна «справа 9 березня» та 16 політв'язнів — переважно з УНА-УНСО.
Ідеться про робочий кабінет «дорогого Леоніда Ілліча» у Запоріжжі. За версією сьогоднішніх комуністів, Брежнєв у 1946—1947 роках жив і працював на вулиці Жуковського, майже в центрі Запоріжжя. Схоже, що місцевим партбосам просто до вподоби одна з історичних споруд, і вони вибрали колишній маєток під майбутній музей колишнього генсека. Старожили ж й історики згадують, що там у 1940—50-х роках був обкомівський готель, персонал якого, бувало, влаштовував щось на кшталт нічних гулянок-оргій для першого секретаря обкому Брежнєва та його гостей.
До кінця року залишається все менше часу, а бюджетний процес в державі завмер на позначці повної невизначеності. І нині його учасники обмінюються гучними заявами та словесним шпильками.
«Це перемога! Вони купують усі сім!» — з такою радісною нестримністю відреагував міністр транспорту Микола Рудьковський на передконтрактні домовленості з Казахстаном про купівлю в України всіх семи наявних пасажирських літаків Ан-148. У січні—лютому ці «Ани» пройдуть сертифікацію і відразу можна буде почати поставки з тим, щоб до кінця 2007 року дві крилаті машини вже надійшли до Казахстану, розповів Рудьковський інформагенції УНІАН.
«Народний союз «Наша Україна» збагатився на цінного і перспективного партійця — колишнього віце-прем'єр-міністра з соціальних та гуманітарних питань В'ячеслава Кириленка. Відповідне рішення було прийняте на засіданні президії «НУ».
Про кадрову ротацію на рівні заступників міністра внутрішніх справ, що днями відбулася на Богомольця, 10, відомо вкрай мало. Скупі повідомлення Департаменту зв'язків iз громадськістю МВС породжують більше питань, ніж відповідей, до того ж ніхто в МВС не надає коментарів — таке собі затишшя перед бурею. Адже після заступників у нового міністра, чи то пак його господарів з «антикризової» коаліції, дійдуть руки й до керівників департаментів МВС, обласних головних управлiнь та спецпідрозділів міліції.