Українська гостинність: усе краще — іноземцям

Українська гостинність: усе краще — іноземцям

Минулого тижня Україна вперше у своїй незалежній історії приймала змагання планетарного масштабу — у столиці та її околицях відбувся 24-й чемпіонат світу зі спортивного орієнтування. До Києва приїхали 350 спортсменів із 43 країн усіх континентів. Змагання викликали інтерес й у іноземних мас-медіа, які прислали сюди 55 журналістів.

Коротші сантиметри

Коротші сантиметри

У четвертий день змагань кращих атлетів планети в Японії Україна була представлена лише в одному фіналі з шести. Запоріжанка Вікторія Рибалко виступала у стрибках у довжину. 25-річна дебютантка чемпіонатів світу, маючи у кваліфікації результат 6,78 м, позавчора з трьох спроб змогла стрибнути лише на 6,45. Зауважимо, що навіть багатоборка Людмила Блонська має у своєму активі стрибок на 6,88. Імовірно, далася взнаки відсутність у Рибалко досвіду виступів на високому рівні. Недаремно про легкоатлетів часом жартують, що сантиметри й секунди на українських змаганнях вимірюються не так, як за кордоном.

Половину плану виконали?

Половину плану виконали?

Планетарні форуми «королеви спорту», як називають легку атлетику, за масштабністю поступаються лише Олімпійським іграм і чемпіонатам світу з футболу. На нинішньому, 11-му за ліком, що вперше відбувається в Азії, зібралися представники 203 країн. Це найбільший показник в історії світових легкоатлетичних першостей. Українська федерація відправила до Осаки 45 спортсменів — 33 жінки й 12 чоловіків. Щоправда, віддача від них очікується не надто висока — лише дві медалі, одну з яких ми вже отримали.

Розбудова «Будівельника»

Розбудова «Будівельника»

За часів СРСР київський «Будівельник» був справжнім флагманом українського баскетболу. Команда неодноразово піднімалася на п'єдестал чемпіонатів країни, а у 1989 році виграла золоті медалі, здолавши у фінальній серії грізний литовський «Жальгіріс». У період незалежності «Будівельник» шість разів поспіль ставав кращим в Україні, але потім для нього настали важкі часи. У минулому сезоні взагалі постала проблема існування клубу. На щастя, найбільш титуловану команду країни вдалося зберегти, про що на прес-конференції і повідали журналістам її керівники.

На асфальті і без лиж

На асфальті і без лиж

Біатлон у нашій свідомості асоціюється лише із зимою і снігом, тому проведення змагань з цього виду спорту влітку виглядає екзотичним, якщо не сказати більше — чудернацьким. Проте Міжнародний союз біатлоністів (ISU) популяризує літні першості континенту й світу, але провідні «зимові» спортсмени виступати на них поки що не поспішають.

Тур дебютантів і «мазил»

Тур дебютантів і «мазил»

Усі матчі шостого туру вищої ліги починалися з хвилини мовчання на знак вшанування пам'яті Віктора Прокопенка. Українські ж команди, яким фахівець присвятив значну частину свого життя — «Чорноморець» і «Шахтар», зiграли по-різному.

Пішов некиївський талант

Пішов некиївський талант

У суботу Україну облетіла трагічна звістка, у правдивість якої важко було повірити: в Одесі помер Віктор Прокопенко. Свідомість відмовлялася прийняти новину, настільки потужно, здавалося, вирувало життя у цій людині. Але смерть не рахується з подібними доводами і зупинила серце Прокопенка у віці 62 років. Стільки ж було й Валерію Лобановському, коли він пішов із життя...

Українська вендета не вдалася

Українська вендета не вдалася

Аби зберегти теоретичні шанси на продовження боротьби за вихід до фінальної частини чемпіонату Європи, збірна України минулої суботи у Шарлеруа повинна була обігрувати команду Бельгії. Виконуючий обов'язки головного тренера Валентин Берестнєв як приклад незламності й бажання битися до останнього наводив слова Сергія Бубки: «Поки є ще одна спроба, ти не програв». І його підопічні були дуже близькими до того, щоб помститися «червоно-чорним» за розгромну поразку десятиденної давнини у Києві, та фортуна повернулася до них спиною.

Сесію здали на «бронзу»

Сесію здали на «бронзу»

Представницька збірна України на 24-х літніх студентських іграх, що завершилися у суботу Бангкоку, посіла третій рядок у командному заліку. Наші спортсмени, назбиравши 28 нагород найвищого гатунку, як і росіяни, поступилися їм другою позицією лише за кількістю срібних медалей. Нагадаємо, два роки тому в турецькому Ізмірі «синьо-жовті» залишилися за межею призерів.