Анна з шиї — Британії легше

Анна з шиї — Британії легше

Уряд Великої Британії позбавив британського громадянства Анну Чепмен, звинувачену в США у шпигунстві на користь Росії. Після того як її та ще десятьох російських агентів минулого тижня депортували зі США до РФ, рудоволоса Аня, яка після шпигунського скандалу стала справжньою зіркою не лише в Америці та на батьківщині, а й у всьому світі, виявила бажання повернутися жити на більш комфортний Захід. Як колишня дружина громадянина Великої Британії, вона мала британське громадянство і збиралася поїхати до Лондона. Тепер не вийде: мало того, що Британія позбавила її громадянства, так іще й заборонила в’їзд на територію країни. Зрозуміло, що Аннушка є персоною нон грата і для США. Такий подвійний «вовчий білет» майже напевне закриє їй шлях не лише до Об’єднаного Королівства, а й до більшості країн Західної Європи. Вчорашні британські газети подають новину про позбавлення шпигунки британського громадянства під заголовками на кшталт Dosvidaniya Anna.

Третій... не дійшов

Військово–морські сили Ізраїлю знову намагаються не допустити до берегів Сектору Газа корабель із гуманітарним вантажем — цього разу лівійське судно «Амалфея» («Надія») під прапором Молдови. Як повідомляє «Євроньюз», корабель, який зафрахтував син лівійського лідера Муаммара Каддафі, виплив із грецького порту минулої суботи. На борту — приблизно дві тисячі тонн продуктів харчування, медикаменти та конструкції для зведення каркасних будинків. Окрім того, на кораблі перебувають палестинські активісти, зокрема арабська депутатка парламенту Ізраїлю.

Американська Феміда спіймала облизня

Американська Феміда спіймала облизня

Міністерство юстиції Швей­царії не погодилося на екстрадицію славетного кінорежисера, актора, сценариста та продюсера польсько–французького походження Романа Поланського до Сполучених Штатів. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, швейцарський мін’юст мотивував своє рішення тим, що «неможливо з повною впевненістю виключити можливість помилки в поданні про екстрадицію». Офіційний Берн також повідомив, що при винесенні вердикту в цій справі було враховано швейцарські національні інтереси й те, що Поланський відтепер не обмежений у своїх пересуваннях.

Індійський БІБ

У восьми штатах Індії мешкає більше людей за межею бідності, ніж в усіх найбідніших країнах Африки, разом узятих. Такі дані наведено в оприлюдненому вчора Багатовимірному індексі бідності (The Multidimensional Poverty Index), укладеному групою фахівців, які працюють під патронатом ООН при британському Оксфордському університеті та Вашингтонському університеті США. Дані цього дослідження буде враховано у щорічному звіті Організації Об’єднаних Націй про людський розвиток, який буде опубліковано наприкінці жовтня. Цього року підсумковий аналіз стану охорони здоров’я, освіти та інших чинників якості життя на планеті буде «ювілейним» — 20–м.

Заткнути дірку: спроба номер два

Заткнути дірку: спроба номер два

За новими подіями решта світу почала потроху забувати про екологічну катастрофу в Мексиканській затоці. А тим часом проблему не вичерпано. Нафта з «відкоркованої» після руйнації видобувної платформи концерну «Брітіш петролеум» свердловини і досі витікає в море, хоча й у менших, ніж раніше, кількостях. Проте фахівці «БП» запевняють: прогрес у боротьбі з витоком є, і неабиякий.

За десятьох небитих чотирьох битих дають

За десятьох небитих чотирьох битих дають

Сполучені Штати Америки вирішили не псувати відносин із Росією і в дусі теперішньої політики президента Барака Обами в усьому йти на поступки Кремлю вчора відправили десятьох російських шпигунів спецрейсом на батьківщину. Перед цим відбулося судове засідання, на якому всі десятеро визнали себе винними у шпигунстві на уряд Росії. За це суддя, щоб уникнути хвилі критики в США, зняв із них звинувачення у відмиванні грошей. Депортація російських агентів відбулася менш ніж через два тижні після їхніх арештів та через лічені години після того, як вони постали перед американським судом як звинувачені, зазначає Бі–Бі–Сі.

День тиші по–італійськи

Учора в італійському радіоефірі панувала тиша, в кіосках не було свіжих газет, а на телебаченні не вийшов жоден випуск новин. Спраглі до інформації італійці марно намагалися знайти свіжі повідомлення у всесвітньому павутинні — не працювали ні інтернет–видання, ні інформагенції. Так італійські журналісти та видавці відповіли на урядовий законопроект, яким забороняється публікація матеріалів, що становлять таємницю слідства. 24–годинний страйк оголосила Національна федерація італійської преси. Друком вийшли тільки окремі газети–штрейкбрехери, зокрема «Джорнале», яку видає брат прем’єр–міністра Італії Сильвіо Берлусконі, та кілька проурядових видань. В окремих випадках страйк набрав театралізованих форм: наприклад, на пам’ятнику Данте в місті Больцано вуста поета зав’язали ганчіркою (одіозний законопроект у пресі охрестили «кляпом»).

Світанок нової ери

Світанок нової ери

Виготовлений у Швей­царії літак на сонячних батареях успішно здійснив перший у світі цілодобовий політ. Як повідомила «УМ» прес–служба «Сонячного імпульсу», за штурвалом перебував досвідчений 57–річний пілот–випробувач Андре Боршберг, який одночасно є співголовою цього проекту разом із дослідником Бертраном Піккаром. Маршрут польоту пролягав спочатку над Західною Швейцарією (так зване Швейцарське плато) та горами Юра, потім над озерами Тун і Невшатель і знову над західною частиною Швейцарських Альп. Приземлився «Імпульс» там, звідки стартував: на військовому аеродромі Пайєрн, що на північ від Лозанни.

«Махнемося» шпигунами?

В американсько–російському шпигунському скандалі — нові подробиці. Десятьох заарештованих у США осіб, яких підозрюють у шпигунській діяльності на користь Росії, перевезли з міст затримання до Нью–Йорка. Учора всі вони постали перед федеральним судом, щоб заслухати висунуті звинувачення. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, передусім шпигунів обвинувачують у відмиванні грошей та нелегальній конспіративній діяльності на території США на користь іноземного уряду. Одночасно у російській та міжнародній пресі з’явилися повідомлення про те, що США можуть погодитися не роздмухувати скандал, домовившись із Москвою про обмін «чудової десятки» на людей, які відбувають покарання в російських в’язницях за вироками про шпигунську діяльність на користь США.

Королева у Нью–Йорку

Королева у Нью–Йорку

Коли 1957 року 31–річна королева Британії Єлизавета ІІ вперше піднялася на трибуну Генеральної Асамблеї ООН, її уважно слухали представники 82 держав — членів Організації Об’єднаних Націй. За ці роки світ зазнав радикальних змін, у США змінилося 11 президентів, а до складу ООН увійшло ще 110 країн. І лише Її величність Єлизавета незмінно залишається на троні ось уже 58 років. Учора 84–річна королева — елегантна й сповнена власної гідності, як і 53 роки тому, знову виступала у Нью–Йорку перед учасниками Генасамблеї ООН. Вітаючи високу гостю, Генсек Організації Об’єднаних Націй Пан Кі Мун зазначив, що в теперішньому мінливому світі Єлизавета ІІ завжди залишалася «якорем нашого століття».