«Не брат ти мені!»

Венесуела розірвала дипломатичні відносини з сусідньою Колумбією, яка звинуватила владу цієї країни в тому, що вона дозволяє перебування на своїй території колумбійських повстанців. «Ми не маємо іншого вибору, ніж із почуття гідності розірвати відносини з братнім колумбійським народом», — заявив президент Венесуели Уго Чавес. І додав, що «з болем у серці» привів у найвищу бойову готовність війська на кордоні з Колумбією, оскільки існує ризик, що президент Колумбії Альваро Урібе, керуючись «ненавистю до Венесуели», може перейти до воєнних дій.

Гаага дала «добро»

Гаага дала «добро»

Учора Міжнародний суд ООН оприлюднив свій вердикт у справі про законність проголошення незалежності провінції Косово від Сербії — найважливішій з усіх справ в історії Гаазької Феміди. Будь–який вердикт автоматично ставав серйозним прецедентом у міжнародному праві. І судді постановили: ухвалена в лютому 2008 року парламентом Косова декларація про незалежність не суперечить міжнародному законодавству.

Найсумніші дні календаря

Парламент Грузії схвалив постанову, якою доручив уряду щороку 25 лютого організовувати заходи з вшанування пам’яті жертв радянської окупації Грузії 1921 року. Іншою постановою 23 серпня проголошено Днем пам’яті жертв тоталітарних режимів — таким чином Грузія приєдналася до відповідного рішення Європарламенту та Парламентської асамблеї ОБСЄ.

Вибухова енергетика

Терористи атакували Баксанську ГЕС у Кабардино–Балкарії. Як повідомляє РІА «Новості», вчора о 4:20 ранку за московським часом на станцію увірвалася група невідомих осіб. За даними російської компанії «Русгідро», яка керує цією гідроенергетичною спорудою, нападники вбили двох охоронців (чоловіків віком 41 та 25 років) і поранили двох інших, заклали вибухові пристрої в машинному залі та детонували їх. За різною інформацією, на станції сталося до чотирьох вибухів. Прихопивши автомати вбитих та поранених охоронців, терористи зникли в невідомому напрямку.

Автономія чи життя?

Робітнича партія Курдистану готова скласти зброю в обмін на ширші політичні та культурні права для турецьких курдів. Як заявив в інтерв’ю Бі–Бі–Сі Мурат Караїлан, лідер цього курдського збройного угруповання, яке веде війну з офіційною турецькою армією, РПК могла б провести роззброєння під наглядом ООН.

Люлька миру від Євросоюзу

У Белграді відбулася історична зустріч: переговори між президентами Сербії та Хорватії Борисом Тадичем та Іво Йосиповичем. Лідери двох колишніх республік Федеративної Югославії, які після розпаду федерації у першій половині 1990–х років опинилися у стані кривавого воєнного протистояння, тепер вирішили забути минуле і назавжди відкинути риторику війни задля спільного майбутнього в Європейському Союзі. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, після завершення переговорів Борис Тадич заявив, що Сербія робитиме все, аби налагодити добрі відносини зі своїм сусідом та колишнім ворогом.

Життя за лідера

26 людей загинули та близько 300 отримали поранення внаслідок двох вибухів, які пролунали в четвер увечері біля шиїтської мечеті Джамія в місті Захедан, що на південному сході Ірану. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, теракти було вчинено під час святкування дня народження імама Хусейна, онука пророка Мохаммеда. Влада вважає, що це справа рук терористів–смертників. За повідомленнями іранських ЗМІ, серед загиблих є члени Революційної гвардії (Корпусу вартових ісламської революції) — елітної структури у складі збройних сил країни. За деякими версіями, саме вони й були головною ціллю замаху.

Сонце Обами тьмяніє

Американці не в захваті від діяльності президента Барака Обами, але досі його люблять і не відчувають ностальгії за попереднім президентом Джорджем Бушем. Такими є результати опитування громадської думки, проведені на замовлення американського тижневика «Тайм». Згідно з ними, чинного президента підтримують 53 відсотки опитаних американців, а його попередника — лише 33 відсотки. Крім того, дві третини опитаних покладають відповідальність за теперішню економічну кризу саме на Буша.

Шпигунська фізика

Шпигунська фізика

Учора на світанку в аеропорту Тегерана було незвично людно: журналісти, представники влади та родичі зустрічали рейс із Катару, яким прилетів новий герой Ірану — 32–річний фізик–ядерник Шахрам Амірі. У червні минулого року вчений безслідно зник під час паломництва до священного міста Мекка. А минулого понеділка несподівано з’явився в посольстві Пакистану у Вашингтоні і попросив надати йому політичний притулок.

День Перемоги: дубль два

Рада Федерації Росії підтримала закон про встановлення в Росії нової пам’ятної дати — 2 вересня, Дня завершення Другої світової війни, повідомляє агенція ІТАР–ТАКС. Саме цього дня 1945 року був підписаний Акт про безумовну капітуляцію Японії. Підписи під ним від імені ООН поставили всі держави–учасники антигітлерівської коаліції, включно з СРСР.