І смiх, i грiх

За Київську мерiю соромно — ви представники української європейської столицi, а не росiйськi провiнцiали. Чому ж покiрно послухали московського попа–олiгарха Гундяєва, який наживає свої мiльйоннi статки торгiвлею тютюном i алкоголем, зазiхає на нашi найбiльшi духовнi святинi, i вулицю Івана Мазепи перейменували на Лаврську?

Стара погудка

Ми — сiм’я українцiв, але не з власної волi росiйськомовних, передплачуємо й читаємо «Україну молоду». І вирiшили висловити свою незгоду з тiєю полiтикою, яку нинi проводить влада на чолi з Президентом Януковичем щодо всього українського — держави, мови, iсторiї та й загалом українцiв.

Анафема i дифiрамби

«Лiтературна Україна» видала «на–гора» памфлет пiд iнтригуючим заголовком «Армагеддон державотворення — iмунодефiцит духу, або Ще раз про граблi, якi влучили українцям у «сонячне сплетiння».

Привид комунiзму виник...

Щоб відповісти на запитання: «Хто має авторські права на привид комунізму?», більшість згадає Маркса з Енгельсом. Вчили ж бо: «Привид бродить по Європі...». Але ж «Маніфест Комуністичної партії» опубліковано в 1848 році. А наш Микола Гоголь у «Сорочинському ярмарку» ще у 1831–му дав образ червоної свитки, яка уособлює привид комунізму. Привид — це містика, а її повно в українському фольклорі, який використовував Гоголь.

Дай їм, Боже, на вечерю

Нинішня ситуація, що склалася через так звану «кризу», вкрай обурює. Чомусь криза впливає тільки на пенсіонерів, бюджетників, малозабезпечених людей. Але вона зовсім не зачiпає тих, хто припав до владного корита. Чому всі, хто при владі (а це адміністрація Президента, Кабінет Міністрів, Верховна Рада України, судова влада, Національний банк України і так по всіх владних структурах) під час кризи отримують заробітну плату щомісяця з податків народу від 20 000 до 100 000 тис. гривень? А решта народу отримують від 600 до 1 500 гривень. Чому вiд кризи страждають тільки біднi люди, якi за своє життя набудували, напрацювали так багато добра в Україні, що за 20 років незалежності всі, хто був при владі на різних рівнях, привласнили й досi привласнюють ці багатства України?

Був Черлений, стало Червоне

Хочу доповнити інформацію «Міста–привида» («Україна молода» від 02.07.10) та спростувати його назву.

Адже тисячолітнього Червонограда, що на Тернопільщині, ніколи не було на мапах чи картах і ніяк йому було зникати.

Вiстi з Грушевського

Субсидії для імущих пропонує передбачити поправками до бюджету коаліціянт О. Х. Хитромудрий. «Хіба економічна криза, інфляція не вдарили й по власниках дорогих авто, яхт, персональних літаків, гвинтокрилів, вілл, котеджів? Чим народний обранець, урядовець гірший від учителя, лікаря, інженера, доярки чи шахтаря? Перед законом усі мають бути рівними!» — заявив на прес–конференції донеччанин.

«Чи не досить дискредитувати свiй народ?»

На жаль, вiдома формула «Вибори закiнчилися — вибори почалися», що характеризує неперервнiсть полiтичних змагань, пiсля президентських виборiв 2010 року дала збiй. Зазнавши поразки, опозицiйнi сили не взялися вирiшувати, що робити далi, а зациклилися на риторичному запитаннi «Хто винен?». Найчастiше винним у поразцi «виявляється» сам народ, який буцiмто має патологiчнi ментальнi вади...