Ой коси–коси ви мої!

Ой коси–коси ви мої!

Дикий випадок трапився на Черкащині, в райцентрі Монастирище. Там дівчині серед білого дня невідомі відрізали косу. Того дня 13–річна Аліна Лісяна з села Летичівці приїхала до райцентру в музичну школу, де п’ять років учиться грати на фортепіано. Було близько 16–ї години. Неподалік автобусної зупинки, поруч iз міським парком, на неї й напали двоє невідомих.

Авіатори в неділю ближчі до Бога

Відтепер військовослужбовці двох авіачастин, дислокованих в обласному центрі Прикарпаття, які до призову в Збройні сили України вважали себе сумлінними християнами, матимуть змогу задовольняти свої духовні потреби, не виходячи за ворота КПП. Це стало можливим завдяки ініціативі їхніх ровесників у рясах — вихованців ІваноФранківської духовної семінарії УГКЦ, котрі взялися реалізувати меморандум про проведення душпастирської діяльності, підписаний між представниками Міноборони та основних конфесій, діючих в Україні.

«Очі ...», які бачать крізь віки

Урочистості з цієї нагоди за участю керівників обласної та місцевої влади, представників громадськості відбулися у селі Мар’янівка Гребінківського району. Саме тут, на колишньому хуторі Убєжище (так перейменував родове гніздо Гребінчин Яр батько майбутнього письменника — відставний штабротмістер Малоросійського кавалерійського полку) у сім’ї дрібного поміщика 2 лютого 1812 року (за новим стилем) народився Євген Гребінка. Після навчання у Ніжинському ліцеї за прикладом багатьох вихідців із дворянських родин він поїхав на державну службу до столиці тодішньої Російської імперії — Петербурга. Однак, на відміну від земляків, які вирушали туди винятково «на лови щастя і чинів» та прагнули якнайшвидше забути власне провінційне коріння, молодий поет, прозаїк, байкар, критик не лише завжди пам’ятав свою малу батьківщину, а й став фундатором своєрідної «могутньої купки» українських літераторів і митців у Петербурзі.

Обручка на ланцюжку

Обручка на ланцюжку

Про цю Віру Фещук, незвичайну дівчину з невеликого села Залісці Шумського району на Тернопільщинi, «УМ» уперше написала, коли та була ще зовсім юною. Як справжнє диво сприйняли тоді читачі її вміння вишивати за допомогою ніг. Та не просто вишивати, а творити на полотні чудові картини, не допускаючи на зворотному боці полотна навіть зайвого вузлика! Але виявилося, що майстерне вишивання — це лише один із талантів дівчини. Нагадаємо, що з незрозумілих причин Вірочка з’явилася на цей світ без рук, та ще й одна ніжка була коротшою за іншу... Медики радили батькам залишити маля у дитбудинку, бо ж, мовляв, буде тільки тягарем, але вони дуже помилялися. Величезна батьківська любов допомогла враженому долею пуп’янку перетворитися на справді незвичайну квітку. Вірочка навчилася не лише собі раду давати, а й у всьому допомагати своїй великій сім’ї, водночас даруючи рідним цілий океан тепла і радості. І мама Антоніна Степанівна, і старші сестри, яким Віра допомогла дітей виняньчити, навіть не уявляють, як би обходилися без її турботи.

«Осині гнізда» Соколової Балки

«Осині гнізда» Соколової Балки

Ось уже майже рік у селі Соколова Балка Новосанжарського району, як жартують місцеві дотепники, «тільки пір’я летить». Причому останнім часом конфлікт між тамтешнім керівником колишнього сільгоспкооперативу імені Шевченка (спадкоємця однойменного колгоспу), а нині — створених на їхній базі товариств ім. Шевченка та «Сокіл» Володимиром Замулою і його місцевими та заїжджими опонентами «випурхнув» далеко за межі сільської глибинки.

«Люблю — і все!»

«Люблю — і все!»

У тернопільському Українському домі «Перемога» презентували книжку спогадів про талановитого митця, чиї «Росте черешня в мами на городі», «Троянди на пероні» та інші чудові ліричні пісні заслужено ввійшли до переліку кращих українських шлягерів.

...І кулемет для повного щастя

Відбувалося все, як і має бути за пригодницьким жанром, уночі. До Шосткинського міського відділу мiлiцiї надійшло повідомлення, що невідомий проник до приміщення музею при Шосткинському казенному заводі «Зірка», відтак на місце події відразу виїхала група правоохоронців.

«Сухо», але не всім комфортно

Рівно місяць тому сесія Черкаської міськради ухвалила рішення про заборону торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями, пивом та тютюновими виробами з 22 години вечора до 8 години ранку. «Ми задоволені тим, як працює це рішення.

Під кедром і вербою

Під кедром і вербою

Минулої суботи на території Полтавської державної аграрної академії відкрили погруддя класику арабської літератури, видатному ліванському письменнику і перекладачеві Михаїлу Нуайме.

Налякали Табачника посібником

Війна за історію України, точніше за її версію, яку вивчатимуть школярі, розгорілася ще в минулому році. Щойно міністр освіти впровадив у навчальний курс нові підручники з історії України, депутати Львівської міськради пообіцяли навчити львівських школярів «антитабачникової» історії.