Веселись, робітничий клас,

Кременчук здавна був чи не найпроблемнішим у криміногенному плані містом Полтавщини. А в ньому час від часу з'являються свої «больові точки», які завдають правоохоронцям найбільше клопотів. Останнім часом вони говорять, скажімо, про те, що місцевий кримінал «переїхав» на Раківку. Адже своєрідний барометр рівня злочинності в цьому густонаселеному спальному мікрорайоні почав буквально зашкалювати. Тож задля того, щоб, урешті-решт, нейтралізувати зловмисників і таки «вимести» звідти бандитське «сміття», Крюківський райвиконком міста вирішив залучити до «генерального прибирання» провідні підприємства району.

Кіркоров у стилі шансон

Про вартість виступів мегазірки російського шоу-бізнесу Філіппа Кіркорова ходять легенди. Однак, певно, найдорожчий «квиток» на його концерт за ціною півмільйона гривень (!) нещодавно придбав директор Кременчуцького сталеливарного заводу. Такою є загальна сума збитків, завданих родині пана директора, доки вона у повному складі насолоджувалася співом відомого гастролера та його протеже Анастасії Стоцької. Саме в той час, коли Бедросович виводив свої рулади на сцені Кременчуцького міського Палацу культури, у заміському будинку згаданого керівника підприємства хазяйнували злодії.

Чому вода руда?

Більшість районів Полтавщини вважаються цілком благополучними за якістю питної води, а в обласному центрі вона, на думку фахівців, узагалі близька до своєрідного еталону. Однак останнім часом про параметри якості живильної рідини тим же таки полтавським фахівцям доводиться говорити суто теоретично. Адже якщо з найближчої свердловини струмує справді чиста джерельна вода, це зовсім не означає, що саме такою вона потрапить до вашого помешкання через мережу трубопроводів.

Розрізняй фальсифікат змолоду

Кременчук здавна вважається обласною «столицею» фальсифікату. Насамперед горілчаного. За минулий рік співробітники тамтешньої податкової міліції виявили у наддніпрянському місті десять підпільних цехів, які продукували фальсифіковане спиртне. Ще троє «засвічених» податковими міліціонерами «тіньових» підприємств спеціалізувалися на виготовленні іншої, але не менш сумнівної продукції.

Щоб не пересохло чорнило

Вельми своєрідно готувалися до відзначення 192-ї річниці з дня народження відомого українського поета-байкаря, автора тексту «вічного шлягера» романсу «Очі чорні» Євгена Гребінки сучасні вандали-«металісти». З могили класика у селі Мар'янівка Гребінківського району вони поцупили одразу 17 секцій металевої огорожі...
На щастя, таких, з дозволу сказати, «шанувальників» поета з дикунськими манерами на його малій батьківщині — одиниці. Тож пам'ять про свого видатного земляка тут бережуть по-іншому. В тій же Мар'янівці, що свого часу була родовим гніздом Гребінок, зберігся будинок племінника Євгена Павловича. Донедавна в ньому квартирувала місцева школа, зараз тут розташовано світлицю поета. Збереглися навіть його особисті речі — чорнильниця та блюдо.

«Тихих американців» випередимо на «КрАЗах»

«Тихих американців» випередимо на «КрАЗах»

За часів колишнього Союзу великовагові вантажівки Кременчуцького автомобільного заводу до російських нафтових і газових промислів найміцніше «прив'язував» усемогутній Держплан. Згодом ту «пуповину» було перерізано навіть для традиційної техніки. Не кажучи вже про новинки. Скажімо, ще рік тому автомобілі з установками так званого колтюбінгу, які використовують при бурінні та ремонті свердловин, російські нафтогазовидобувні компанії закуповували у США. Обходилося те, звісно, недешево.

Алхімія помсти

Днями в одному з місцевих районних судів Кременчука поставлено крапку (хоча й не останню, оскільки у засудженої залишається право оскаржити вирок до апеляційного та Верховного Судів) у жахливій історії, яка перебувала на устах багатьох жителів наддніпрянського міста ось уже більше двох років. Саме таке тривале очікування офіційної «відплати» за приголомшливий злочин давало підстави для розмов про ймовірність уникнення покарання зловмисницею, котра умисне облила сірчаною кислотою шестирічну дівчинку Аню та її бабусю.

Як один генерал мільйони «мужиків» цілющою водою напоїв

У листопаді 1998 року мешканка Миколаєва Тетяна Нечипоренко стала першою відвідувачкою тільки-но відкритого тоді музею відомого миргородського курорту, в якому відображена діяльність із започаткування майбутньої оздоровниці її прадіда Івана Зубковського. А наприкінці минулого року виповнилося 155 років з дня народження «батька» курорту. Тож під час недавнього приїзду до Миргорода Тетяна Борисівна передала музею цінні експонати — зроблене ще в 1884 році фото дружини Івана Зубковського Олени, копію свідоцтва про народження його старшої доньки Віри, світлини із зображенням самого Івана Андрійовича в оточенні найрідніших людей, деякі інші сімейні реліквії...

Сіятимемо з банки

Сіятимемо з банки

Для забезпечення комплексу весняно-польових робіт хліборобам Полтавщини потрібно 33 тисячі тонн світлих нафтопродуктів, себто бензину і «дизельки». Припасли ж вони їх поки що менше третини до потреби — 10 тисяч тонн. Про це минулої п'ятниці на прес-конференції у Полтаві повідомив журналістам голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко. Неважко здогадатися, що найвищою загатою на шляху «струмка» паливно-мастильних матеріалів до поля стає хронічна нестача коштів у сільгоспвиробників. Останні, звісно, сподіваються на те, що напередодні посівної їм підставлять плече банки.