Швейцарців турбує український кордон

Швейцарські прикордонники почали тренувати своїх польських колег. Мета — зменшити, а в ідеалі — максимально перекрити контрабандні потоки на східних кордонах Євросоюзу. Швейцарія не входить до ЄС, але минулого року приєдналася до Шенгенської зони, тому безпосередньо зацікавлена у зменшенні контрабандного руху.

Як не повінь, то холера

Як не повінь, то холера

Майже півтора мільйона людей постраждали або залишилися без даху над головою внаслідок повеней у північно–західній частині Пакистану. Кількість загиблих станом на вчора за офіційними даними сягнула 1400 осіб, але насправді це число може бути значно вищим — сотні людей вважаються зниклими безвісти.

Колайдер виходить на пряму

У знаменитого Великого адронного колайдера (ВАК), який розташований на території Європейського ядерного дослідницького центру ЦЕРН поблизу швейцарської Женеви, з’явиться наступник. На Міжнародній конференції з фізики високих енергій у Парижі вчені домовилися створити ще більший зіштовхувач елементарних частинок, який отримав назву Міжнародний лінійний колайдер (МЛК).

Дуйсбург сумує, а Цюріх — станцює

Дуйсбург сумує, а Цюріх — станцює

Завтра в місті Дуйсбург на заході Німеччини за участі канцлера ФРН Ангели Меркель відбудеться жалобна церемонія пам’яті жертв трагедії на танцювальному фестивалі «Парад кохання». Нагадаємо, минулої суботи в тисняві через неспроможність занадто вузького тунелю пропустити всіх охочих потрапити на танцмайданчик загинула 21 людина (19 — на місці, а ще двоє згодом померли в лікарні). Німеччина надалі живе цією трагічною подією і шукає винних, до числа яких потрапляють міська влада, організатори фестивалю та поліція. А ті «переводять стрілки» одне на одного, тож розслідування й досі триває.

Якщо завтра війна

Найближчим часом Сполучені Штати Америки та Ізраїль планують розпочати ще щонайменше дві війни на Близькому Сході, «щоб натиснути на Тегеран». У цьому переконаний президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад, про що й заявив в ефірі національного телебачення. «Ми маємо достовірну інформацію, що американці готують змову. Вони мають намір атакувати щонайменше дві країни в цьому регіоні впродовж трьох найближчих місяців», — цитує главу держави іранський англомовний супутниковий телеканал Press–TV.

Знову Тегерану за уран...

Європейський Союз запровадив додаткові санкції щодо Ірану. Як повідомляє «Євроньюз», вони є значно жорсткішими, ніж ухвалені 9 червня Радою Безпеки ООН. Через кілька годин після Євросоюзу про запровадження схожих санкцій до Ірану оголосила Канада. Нові обмеження охоплюють широкий спектр галузей діяльності. Зокрема, Брюссель заборонив інвестиції в нафтогазову промисловість Ірану (чим із вигодою для себе скористається Росія), а також передачу іранським фахівцям технологій очистки нафти та скраплення газу. Додаткові санкції запроваджено, щоб змусити офіційний Тегеран повернутися за стіл переговорів із приводу його ядерних програм.

Великий переполох у Пентагоні

Британський журналіст Джуліан Ессендж опублікував на своєму інтернет–порталі Wikileaks близько 90 тисяч таємних американських військових документів про війну в Афганістані, які свідчать, що армія США та війська міжнародної коаліції могли здійснювати військові злочини в цій країні. На прес–конференції в Лондоні журналіст пообіцяв оприлюднити й інші таємні матеріали Пентагону, які, на його думку, «можуть бути доказами воєнних злочинів». «Але суд повинен вирішити, чи дії, про які йдеться в документах, можна класифікувати як воєнні злочини», — застеріг Ессендж, наголосивши, що сам він у цьому не сумнівається. Загалом у розпорядженні Wikileaks, за словами його власника, є щонайменше 150 тисяч таємних документів військового відомства США, «в автентичності яких немає жодних сумнівів». При цьому журналіст відмовився назвати джерела, від яких до нього потрапили засекречені папери.

Більше ніколи не буде любові...

Більше ніколи не буде любові...

Найбільший у Європі танцювальний фестиваль обернувся трагедією, яка вразила не лише Німеччину, а й увесь світ. Замість розважитися, близько 400 людей минулої суботи потрапили до лікарні, а ще для 19 «вечірка» завершилася летальним кінцем.

Сепаратисти всіх країн, дерзайте?

Сепаратисти всіх країн, дерзайте?

Рішення Міжнародного суду справедливості ООН, який постановив, що проголошена в лютому 2008 року декларація про незалежність провінції Косово від Сербії відповідає міжнародному праву, викликало бурхливу реакцію не лише у фігурантів цієї справи, а й в усього світу. Сторона позивача, зрозуміло, обурена. «Ми ніколи не погодимося з таким рішенням, ніколи не визнаємо незалежність Косова», — наголосив після оголошення вердикту в Гаазі міністр закордонних справ Сербії Вук Єремич. Аналогічна заява пролунала в Белграді з вуст президента Сербії Бориса Тадича. Обоє наголосили, що рішення Гаазького суду є лише консультативним, тому, мовляв, жодних наслідків не матиме.