«Кримський гамбіт»

Перша книга фонду мала назву «Донецька мафія» й була видана рік тому. Тоді вона спричинила певний ажіотаж, адже на сторінках книжки йшлося про корупційну діяльність урядовців і політиків з Донеччини. Окремі герої видання навіть почали судитися з авторами, зокрема й з керівником проекту Борисом Пенчуком, відомим своїм протистоянням з колишнім головою Донецької облради, а нині депутатом від Партії регіонів Борисом Колесниковим: через оборудки навколо торгового центру «Білий лебідь».

Операція «Контрасигнація»

Операція «Контрасигнація»

Контрасигнація. Віднедавна цей юридичний термін більше подразнює вітчизняний політикум та громадськість, ніж ще донедавна інше іноземне слово - коаліція. Усе нібито згідно з чинними змінами до Конституції - створено парламентську більшість, та, у свою чергу, дала життя новому уряду Януковича, от тільки в Основному законі днем з вогнем не знайдеш відповіді на запитання: як досягнути ефективного балансу владних повноважень.

Автомагнати хочуть грабувати

Народний депутат від Партії регіонів Дмитро Святаш збирався провести через Верховну Раду законопроект, згідно з яким вартість щорічного збору для потриманих автомобілів в Україні зросла б у десятки разів. Першими з числа потенційних жертв нововведення відреагували земляки нардепа, провівши спочатку численний мітинг на майдані Свободи, а згодом і громадські слухання з цієї проблеми.

Керівник Департаменту ДАІ Сергій Коломієць:За новим законом основним для наших водіїв буде штраф на суму 85 гривень

Керівник Департаменту ДАІ Сергій Коломієць:За новим законом основним для наших водіїв буде штраф на суму 85 гривень

Із керівником Департаменту Державної автоінспекції ми зустрілися, коли «багатостраждальний» законопроект, згідно з яким МВС пропонує посилити відповідальність водіїв за порушення Правил дорожнього руху, вже був розглянутий юридичним відділом уряду i лежав на столі міністра Кабінету Міністрів. Якби все йшло «як по маслу», сьогодні цей законопроект уже мав би потрапити на розгляд уряду, а за тиждень - Верховної Ради.

Життя як диво

Життя як диво

Якщо ви разом із донорською кров'ю отримали «доважок» у вигляді стафілокока, не надто сподівайтесь на відшкодування моральних та фізичних збитків, а також витрат на подальше лікування. По-перше, в Кримінальному кодексі України обумовлена відповідальність за зараження людини вірусом імунодефіциту або «іншої невиліковної інфекційної хвороби».

Чи можна бути довічним головою СБУ

Чи можна бути довічним головою СБУ

Це звернення від полковника СБУ Валентина Крижановського, за даними «УМ», надійшло до парламенту на ім'я Голови ВР Олександра Мороза наприкінці вересня. Подібне звернення «опальний» полковник направив i Президенту Віктору Ющенку. «Україна молода» отримала копію цього звернення, в якому пан Крижановський виклав історію своєї боротьби з головою СБУ Ігорем Дріжчаним: починаючи від резонансної прес-конференції рік тому, коли полковник обвинуватив керівника Володимирської, 33 в контрабанді ядерних матеріалів до Китаю, i завершуючи сьогоднішнім днем, коли він змушений був шукати порятунку від переслідувань на території РФ.
«За оприлюдення даної інформації я i моя сім'я в Україні переслідуються, відносно мене незаконно порушено кримінальну справу за сфабрикованими звинуваченнями. Не витримавши знущань, померла моя мати», — пише полковник Морозу. I вказує, що «з приходом у спецслужбу Дріжчаний, вважаючи, що СБУ є його кишеньковою структурою, дійшов до повного ігнорування законів України».
Окрім уже відомих звинувачень Дріжчаного в контрабанді гафнію, «звільненні» за його особистим наказом затриманого керчинськими прикордонниками контрабандного алюмінію на судні «Вотан», блокуванні роботи слідчих у резонансних справах iз ПДВ, організації прослуховування кабінету заступника директора фірми «Фокстрот» Шульги (коли той розмовляв у 2004 році з кандидатом у президенти Віктором Ющенком), продажі за безцінь комерційним структурам будівель СБУ в центрі столиці по вулицях Московській i Стрілецькій (про що неодноразово писала «УМ»), полковник Крижановський наводить i нові гріхи свого колишнього керівника. Так, у зверненні до Мороза він стверджує, що у квітні-травні 2006 року «саме за вказівкою Дріжчаного були незаконно, з грубими порушеннями чинного законодавства України та норм міжнародного права» передані спецслужбам Узбекистану десятеро правозахисників.
«Не є таємницею, що МЗС України дало принципову оцінку вказаним діям Дріжчаного», — стверджує в листі до Мороза, з посиланням на власні джерела в СБУ, Валентин Крижановський. «Україна молода» зв'язалася з полковником і розпитала про мотиви його нинiшнiх дiй.

Політв'язні чи політрепресовані?

На виконання указу Президента № 1088/2005 з метою покращення соціального захисту борців за демократію, права людини, незалежність України Кабмін розробляє проект закону про зміни і доповнення до Закону «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні». Але жодні зміни до цього закону не дадуть бажаного результату, бо для вирішення проблеми потрібні інші підходи. Чинний закон ставить на один щабель як осіб, безпідставно репресованих у період безглуздого сталінського терору (які через фатальний збіг обставин потрапили в молотарку, яку самі ж і будували), так і свідомих борців за права людини, демократію, право української нації на самовизначення. Плутаються усталені у світовій практиці терміни — політв'язень та політрепресований.

Між мінусом та нулем

Між мінусом та нулем

Потебенько—Піскун—Васильєв—Піскун: вервечка цих достойників на посаді Генерального прокурора не надто сприяла таким речам, як — даруйте за дуже тривіальне формулювання — «змiцнення законності та правопорядку» або ж «подальше перетворення України на правову державу». Натомість усі вони безнадійно застрягли у справі Гонгадзе, тож далі їхню характеристику можна навіть не продовжувати: достатньо й того, що за п'ять років ці троє персон не подужали розкрити одну кримінальну справу. Справу непросту, але цілком придатну до розкриття, складність якої, до речі, полягає головним чином у необхідності маневрувати між тими чи іншими інтересами теперішніх та колишніх високопосадовців. Та, зрештою, ці міркування — вже перегорнута сторінка, адже в листопаді минулого року Генпрокуратуру очолив Олександр Медведько — Верховна Рада більшістю голосів підтримала його кандидатуру (запропоновану Президентом) і цим поклала край претензіям Піскуна, котрий, як подейкують, усе ж не покладає сподівань відвоювати крісло керівника ГП через суди...

Міліціонер браконьєрові ока не виклює?

Міліціонер браконьєрові ока не виклює?

Про підвищений рівень радіації в зоні Хмельницької АЕС достеменно не відомо, принаймні жодних офіційних повідомлень про це не було. Але, ймовірно, саме сусідство з атомною станцією (хоча й атомники тут ні при чому) спричинило важкопояснювану мутацію в керівних колах нетiшинських правоохоронців, яка підпадає лише під одне визначення: корупція.

Наша міліція нас береже і...

Наша міліція нас береже і...

Нещодавно у Києво-Святошинському районному відділі головного управління МВС відбувся День відкритих дверей. Своєрідним ознайомчим заходом для учнів 8—9 класів Броварської школи був похід до... міліцейського відділку. Ще не зовсім дорослі, але вже достатньо свідомі школярі мали змогу на власні очі побачити всю структуру роботи «ментів»: від фотолабораторії до в'язничної вбиральні.