Сонячна місія Індії

Індія може стати світовим центром сонячної енергетики. На початку цього року прем’єр–міністр країни Манмохан Сінгх проголосив початок реалізації «Сонячної місії», завдяки якій у країні має постати потужний науково–виробничий регіон на зразок «Силіконової долини» в Каліфорнії. Використання альтернативних джерел енергії є одним із ключових пунктів 13–го п’ятирічного плану, що його тепер реалізує Індія.

Уже ніхто нікому не заздрить

Цьогорічне літо злісно жартує і далі: доки ми та росіяни плавимося від спеки, Центральну Європу в минулі вихідні знову накрили зливи та повені. Центральна частина Словаччини виявилася фактично затопленою. Стихія забрала в цій країні життя однієї людини, в ніч із неділі на понеділок був оголошений третій ступінь загрози, що означає евакуацію людей із небезпечних регіонів. Глава МВС Словаччини повідомив, що завдано суттєвих збитків містам Гандлова, Ж’яр–над–Гроном та Превідза. В останньому, 50–тисячному, місті затоплено десятки житлових будинків, а місто відрізане від світу, бо затоплені всі дороги. У цьому регіоні Словаччини ріка Гандловка, яка є притокою Дунаю, прорвала дамбу та затопила всі сусідні міста й селища, власне в цій річці втопився чоловік, який намагався врятувати свої пожитки. Це найбільша повінь у центральній частині Словаччини за кілька останніх десятиліть.

«Ви побачите нового Боутерсе!»

«Ви побачите нового Боутерсе!»

Позавчора в найменшій за територією країні Південної Америки — Республіці Суринам — склав присягу новий президент Десі Боутерсе. У 1980–х він уже правив цією країною, яка 1975 року здобула незалежність від Нідерландів. Тоді Боутерсе прийшов до влади в результаті військового перевороту — розпустив парламент, скасував Конституцію, жорстоко придушив опозицію. 1987 року він дозволив відновити основний закон, а з 1991 року в Суринамі відбуваються й вибори.

Поповнення, якого не чекали

Приблизно п’ять мільйонів мешканців країн, які на цей час не входять до Європейського Союзу, невдовзі можуть стати повноправними громадянами ЄС. Як повідомляє французька газета «Ле Фігаро», нещодавно влада трьох нових держав–членів Євросоюзу — Румунії, Болгарії та Угорщини — ухвалила рішення стосовно надання подвійного громадянства представникам їхніх діаспор. За підрахунками, які наводить видання, отримавши паспорти цих країн, до ЄС увійдуть сотні тисяч нинішніх громадян Туреччини, Македонії, Молдавії, Сербії… та України. Щоправда, законодавством нашої держави подвійне громадянство заборонене. Проте вже й зараз деякі українські румуни та угорці можуть похвалитися наявністю ще й паспорта своєї історичної батьківщини. І якщо сусідні держави, заплющивши очі на наші закони, масово роздаватимуть «євросоюзне» громадянство, навряд чи багато хто знайде в собі сили від нього відмовитися, хоч би й довелося порушити українську Конституцію.

Війни не буде?

У Колумбії — новий президент: минулої суботи склав присягу 59–й глава держави Хуан Мануель Сантос. Як зазначає агенція «Рейтер», на інавгурацію приїхали 14 президентів Латинської Америки, за винятком президента сусідньої Венесуели Уго Чавеса. Його відсутність зайвий раз нагадала про те, що Колумбія і Венесуела перебувають на межі війни. Втім на церемонії приведення до присяги Сантоса був присутній міністр закордонних справ Венесуели Ніколас Мадуро, який запевнив, що його країна прагне подати руку дружби новому лідеру Колумбії. Та й сам президент Венесуели Уго Чавес наступного дня в ефірі національного телебачення заявив, що його країна готова забути про попередні чвари й почати дружбу з Колумбією з чистого аркуша.

Не йди, не йди, дощику!

Доки Україна та Росія знемагають від спеки й благають небо про дощ, на Центральну Європу цієї «небесної благодаті» звалилося аж надто багато. Сильні зливи, які пройшли над цієї частиною континенту минулими вихідними, спричинили повені, що забрали життя щонайменше десяти людей. Із регіонів, які опинилися під загрозою затоплення, терміново евакуювали десятки тисяч мешканців. Із уже затоплених населених пунктів, які внаслідок розгулу стихії виявилися відрізаними від зовнішнього світу, людей вивозять гелікоптерами.

Свято не для кожного поляка

Свято не для кожного поляка

Обраний 4 липня президент Польщі Броніслав Коморовський учора офіційно вступив на посаду. Церемонія інавгурації в залі засідань польського Сейму почалася з хвилини мовчання в пам’ять про загиблого в авіакатастрофі під Смоленськом Леха Качинського, а потім присягу склав новий глава держави, завершивши словами: «Хай допоможе мені Бог».

Роль фехтування в політиці

Роль фехтування в політиці

В Угорщині сьогодні вступив на посаду новий президент. Нагадаємо, наприкінці червня парламентська більшість обрала на цю посаду спікера парламенту, 68–річного представника правлячої партії ФІДЕС (Угорський громадянський союз) Пала Шмітта.

Врятуй кита — розшир ЄС!

Врятуй кита — розшир ЄС!

Минулого тижня загальна чисельність населення всіх країн–членів Європейського Союзу вперше в історії цієї організації перевищила позначку в 500 мільйонів осіб. При цьому, як повідомляє статистичне бюро «Євростат», станом на кінець 2009 року в ЄС мешкало 499 мільйонів 695 тисяч осіб.