«Мертва петля» для банкомата

Наша газета вже розповідала про кілька невдалих спроб зловмисників «потрусити» розташовані на теренах Полтавщини банкомати. Днями ж один із таких капітулював перед нахабством і «фаховістю» грабіжників. Ідеться про банкомат «Приватбанку», встановлений на першому контрольно-пропускному пункті полтавського військового авіамістечка, себто при в'їзді до нього. Той банківський електронний гаманець мисливці за чужими грошима «відкоркували» близько опівночі, підібравши ключі й «витрусивши» звідти 182 тисячі гривень. Причому досить складну систему технічного захисту безмовного касира вони подолали за лічені хвилини.

Мамо, я працюю «інвалідом»

Тисячі полтавців співчували цьому симпатичному шістнадцятирічному юнакові, котрий сидів на інвалідному візку біля підземного переходу в самісінькому центрі міста. Ще б пак: замість ноги з-під однієї з холош його штанів виглядав протез. Тож чимало перехожих до природного в таких випадках співчуття бідоласі додавали ще й гроші.

І картку мав, і код я знав,

Навдивовиж «просунутими» грабіжниками зарекомендували себе двоє неповнолітніх мешканців міста Комсомольська, котрі виїздили на «гастролі» до сусіднього Кременчука. Вирвавши з рук кременчужанки дамську сумочку, вони замість грошей знайшли там банківську картку і записник. Понишпоривши в останньому, натрапили й на занотований «картковий» пін-код. А коли в руках у тебе — офіційна «відмичка» від того ж таки банкомата, власне, від чужого гаманця, далі, як кажуть, справа техніки. Навіть не злодійської...

Пограбував, ще й «личинку» відклав

Про різноманітні мітки на місці скоєння злочину як знаки особливого злодійського форсу здавна ходять легенди. Щоправда, 17-річний кременчужанин на лаври прихильників чорної кішки чи інших кіношних атрибутів фахового грабунку не претендував. Його брудні сліди мали набагато різкіший і неприємніший запах у найбуквальнішому значенні цих слів...

Наркота до «мокрухи» доведе...

Співробітники кременчуцької міліції днями затримали вбивцю місцевої 24-річної повії, тіло якої з перерізаним горлом знайшли в одній з тамтешніх недобудов іще на початку лютого (наша газета вже повідомляла про той випадок). Власне, «зачинили» одного з убивць. Інший за цей час устиг померти від передозування наркотиків.

Гей, мамонти, чого ж ви стали

У Полтавському педагогічному університеті відкрито палеозоологічний музей. І хоча наповнили його, як і належить, викопними рештками тварин минулих геологічних епох, ідеться про своєрідний «живий», оречевлений посібник передовсім для викладачів і студентів природничого факультету. Саме вони створили цей навчальний музей-лабораторію, де репрезентовано кістки, черепи та фрагменти мамонтів, волохатих носорогів, північних і велетенських оленів, первісних бізонів, турів...

При надії

Станом на минулий тиждень хлібороби Полтавщини посіяли близько 20 тисяч гектарів ярини, переважно ячменю. Загалом же цієї весни їм належить засіяти площу у 800 тисяч гектарів. Отже, поки що йдеться про такий собі «розігрів» у всіх районах області з кількаденним вимушеним «перекуром» під час дощу. Хоча саме останні дощі дають надію на довгоочікуваний урожай головного полтавського хліба — озимої пшениці.

Пронозівські «діди Мазаї»

Позавчора сесія Полтавської обласної ради розпочалася з вручення Почесної грамоти голові села Пронозівка Глобинського району Івану Тишку. Такою ж відзнакою нагороджений ще один мешканець згаданого села, колишній військовий льотчик, підполковник запасу, а нині фермер Іван Скриль. Саме ці мужні й відповідальні люди зробили найбільше для порятунку 75 рибалок, які 10 березня опинилися на відірваній крижині у Кременчуцькому водосховищі.

Польська «шпора»

Кременчуцька громадська організація — Асоціація сприяння міжнародному бізнесу та розвитку і Центр післядипломної освіти Вищої школи управління та маркетингу Варшави підписали меморандум про співпрацю, який передбачає обмін делегаціями підприємців і студентів економічного профілю вузів України та Польщі. За словами президента Асоціації Андрія Мельника, такий обмін студентами здійснюватиметься в рамках спільного українсько-польського проекту «Економічні реформи очима молоді».

«Онопрієнківщина» повернулася?

Невідомий убивця (чи убивці?) ні за що застрелив двох жінок. Кількість жертв «невловимих» у Карлівському районі на Полтавщині сягнула 14. А тим часом міліція шукає, на кого б «повісити» серійні вбивства, і вже знаходить місцевих «Юріїв Мозол»